İklim Kafe Konuşmaları

by İstanbul Politikalar Merkezi

İklim Kafe Konuşmaları'nda iklim değişikliğiyle ilgili çeşitli konuları, politikadan atmosfer bilimlerine, ekonomiden psikolojiye kadar disiplinler arası bir ortamda tartışmak üzere bir araya geliyoruz. İklim Kafe Konuşmaları serisini buradan dinleyebilirsiniz.

Podcast episodes

 • Season 1

 • İklim Kafe Konuşmaları 22 - Değişen İklimde Kış Turizmi: Kayak Merkezlerinde Neden Kar Yok?

  İklim Kafe Konuşmaları 22 - Değişen İklimde Kış Turizmi: Kayak Merkezlerinde Neden Kar Yok?

  İklim Kafe Konuşmaları canlı olarak İPM Karaköy'de devam ediyor! İklim değişikliği alanında çalışan araştırmacı ve akademisyenleri bir araya getirdiğimiz İklim Kafe Konuşmaları’nın yirmiikincisi "Değişen İklimde Kış Turizmi: Kayak Merkezlerinde Neden Kar Yok?" 18 Ocak'ta Ümit Şahin’in moderatörlüğünde Cenk Demiroğlu ile gerçekleşti.

 • İklim Kafe Konuşmaları 21 - İklim Kriziyle Mücadelede Çevreye Duyarlı Teknolojilerin Kullanımı ve Transferi

  İklim Kafe Konuşmaları 21 - İklim Kriziyle Mücadelede Çevreye Duyarlı Teknolojilerin Kullanımı ve Transferi

  İklim Kafe Konuşmaları çevrimiçi webinar üzerinden devam ediyor! İklim değişikliği alanında çalışan araştırmacı ve akademisyenleri bir araya getirdiğimiz İklim Kafe Konuşmaları’nın yirmibirincisi "İklim Kriziyle Mücadelede Çevreye Duyarlı Teknolojilerin Kullanımı ve Transferi" 26 Ekim'de Ümit Şahin’in moderatörlüğünde Ezgi Ediboğlu Sakowsky ile gerçekleşti.

 • İklim Kafe Konuşmaları 20 - Kömürün Politik Ekonomisi ve Türkiye’nin Kömürden Çıkış Sürecinde Ekolojik Hak Mücadelelerinin Rolü

  İklim Kafe Konuşmaları 20 - Kömürün Politik Ekonomisi ve Türkiye’nin Kömürden Çıkış Sürecinde Ekolojik Hak Mücadelelerinin Rolü

  İklim Kafe Konuşmaları çevrimiçi webinar üzerinden devam ediyor! İklim değişikliği alanında çalışan araştırmacı ve akademisyenleri bir araya getirdiğimiz İklim Kafe Konuşmaları’nın yirmincisi ''Kömürün Politik Ekonomisi ve Türkiye’nin Kömürden Çıkış Sürecinde Ekolojik Hak Mücadelelerinin Rolü” 1 Haziran'da Ümit Şahin’in moderatörlüğünde Ceren Ayas ile gerçekleşti.

 • İklim Kafe Konuşmaları 19 - Plastik Kirliliği ve Bağımlılığının İklim Maliyeti

  İklim Kafe Konuşmaları 19 - Plastik Kirliliği ve Bağımlılığının İklim Maliyeti

  İklim Kafe Konuşmaları çevrimiçi webinar üzerinden devam ediyor! İklim değişikliği alanında çalışan araştırmacı ve akademisyenleri bir araya getirdiğimiz İklim Kafe Konuşmaları’nın ondokuzuncusu ''Plastik Kirliliği ve Bağımlılığının İklim Maliyeti'' 11 Mayıs'ta Ümit Şahin’in moderatörlüğünde Sedat Gündoğdu ile gerçekleşti.

 • İklim Kafe Konuşmaları 18 - İklim Krizi ile Mücadele Aracı Olarak Karbonu Fiyatlamak: ETS Deneyimi ve Türkiye için Dersler

  İklim Kafe Konuşmaları 18 - İklim Krizi ile Mücadele Aracı Olarak Karbonu Fiyatlamak: ETS Deneyimi ve Türkiye için Dersler

  İklim Kafe Konuşmaları çevrimiçi webinar üzerinden devam ediyor! İklim değişikliği alanında çalışan araştırmacı ve akademisyenleri bir araya getirdiğimiz İklim Kafe Konuşmaları’nın onsekizincisi "İklim Krizi ile Mücadele Aracı Olarak Karbonu Fiyatlamak: ETS Deneyimi ve Türkiye için Dersler" 19 Nisan’da Ümit Şahin’in moderatörlüğünde Erinç Yeldan ile gerçekleşti.