ferencesek
by ferencesek
ferencesek
ferencesek
Rendtartományunk szeptemberben emlékezik meg Szent Ferenc stigmatizációjáró, arról az eseményről, amikor rendalapítónk megkapta a Szent Sebhelyeket. Ehhez kapcsolódott az idei Ferences Ifjúsági Zarándoklat tematikája is, melynek jelmondata: sebekből új élet. Új elmélkedés-sorozatunkban szeptember folyamán minden héten megosztunk egy-egy ferences testvér által mondott prédikációt, melyek segítségével megérthetjük, hogyan segíthetnek nekünk a mindennapok során szerzett sebeink. Az első elmélkedést Radványi Atanáz mondta, és arra keresi a választ, miért elengedhetetlen a kiengesztelődés ahhoz, hogy békében tudjunk élni embertársainkkal, önmagunkkal és a Jóistennel. Az elmélkedés videós formátumban a YouTube csatornánkon is meghallgatható: (LINK) –– A stigmatizációra emlékezve rendtartományunk két különleges eseménnyel is készül, melyekről bővebben Facebook oldalunkról tájékozódhatnak.
Hernádi Lehel OFM 4,5 évet töltött Peruban misszionáriusként. Februárban hazatért, hogy szeptembertől a szintén missziós területen, Kárpátalján folytathassa szolgálatát. Lehel testvér perui szolgálatáról, az ottani keresztények helyzetéről és a jövőbeli terveiről Szerdahelyi Csongornak mesélt. A teljes adás a Katolikus Rádió Világ Egyház című műsorában hangzott el augusztus 7-én.
Szabolcs atya 2018-ban a Pesti Ferences templomban mutatta be vasmiséjét, ekkor beszélgetett vele Szerdahelyi Csongor. A Katolikus Rádió Templom térkép című műsorának július 21-i adásába ebből vágott össze részleteket a szerkesztő, Szerdahely Csongor. Páldeák Szabolcs atya július 15-én, 98 éves korában elhunyt. Augusztus 1-jén, a budapesti Országúti Ferences Plébániatemplomban 11 órai kezdettel szentmisét mutatunk be, majd ezt követően kerül sor a temetésére a rendház kriptájában. Emlékezzünk közösen Páldeák Szabolcs atyára és imádkozzunk lelki üdvéért!
Rácz Borbála, a pasaréti Laudato Si’ kör tagja, a Pasaréti Közösségi Házban megrendezett Teremtésvédelmi esték sorozat elindítója. A Szent István Rádió műsorában beszélt arról, mi is az a teremtésvédelem, mi vezetett oda, hogy elindítsák a saját teremtésvédelmi körüket és arról is, hogyan kapcsolódik ez Ferenc pápa azonos című enciklikájához. Az érdeklődők a műsorból azt is megtudhatják, hogyan tehetünk egyszerű keresztény emberként legtöbbet a teremtett világunk védelméért.
Miért jelentős a mai világban egy gyermekvédelemre, azon belül is a megelőzésre összpontosító képzés? Hogyan segítheti ez az egymásra való odafigyelést? Milyen fontos változásokra hívja fel a figyelmet, hogy megvalósulhat egy ilyen képzés? Dobszay Benedek OFM atya a Sapientia ebben a tanévben indult új gyermekvédelmi képzésének egyik szervezője a Katolikus Rádió Keresztény közéleti akadémia című műsorában beszélt a fenti kérdésekről. Benedek atya kiemelte: „A megelőzés egyik nagyon fontos formája a képzés. [...] Azon belül nem az a fontos, hogy milyen elméleti információkat adunk át rajta keresztül, hanem az, hogy az illető közben formálódjon. Az egyházban is az a fontos, hogy egyfajta kultúraváltáson menjünk keresztül. Ez viszont nagyon nehéz feladat.”