Kösz, jól - a HVG egészségpodcastja

di HVG Podcastok

Hogy vagy? – tesszük fel és kapjuk meg a kérdést nap mint nap.

Kösz, jól – halljuk és válaszolunk rá legtöbbször.

De mit jelent jól lenni? A HVG kéthetente jelentkező podcastjában Bánhalmi Kata és vendégei, adásról adásra megvizsgálva a fizikai és lelki egészség egy-egy területét.

A műsorban tudományos és szakmai magyarázatot adunk a mindennapi wellbeing kihívásaira, és gyakorlati példákon keresztül segítün ... 

 ...  Leggi dettagli

Episodi del podcast

  • Stagione 4

  • Regeneráció a jógától a robotsebészetig

    Regeneráció a jógától a robotsebészetig

    Mik a legnagyobb tévhitek a sérülésekkel kapcsolatban? Miért elengedhetetlen a testi és lelki regeneráció? Hogyan befolyásol egy robotsebészeti műtétet a páciens lelkiállapota? Legfőképpen pedig, mi köze egymáshoz a jógának és a robotsebészetnek? Erről beszélgettünk a HVG egészségpodcastjának legújabb adásában Bejek Zoltán egyetemi docenssel, a BMM robotsebészeti központ vezetőjével és Kovács Eszter jóga és-mindfulness oktatóval. A műsort a robotasszisztált térd- és csípőprotézis műtétek specialistája, a BMM, a Budapesti Mozgásszervi Magánklinika támogatta. Iratkozz fel a Kösz, jól csatornájára! Spotify: http://tiny.cc/KoszJolSpotify Apple Podcasts: http://tiny.cc/KoszJolApple Hallgasd meg a HVG többi podcastját! Spotify: http://tiny.cc/HVGpodcastokSpotify Apple Podcasts: http://tiny.cc/HVGpodcastokApple

  • A rák nem egyenlő a halálos ítélettel

    A rák nem egyenlő a halálos ítélettel

    Miért ekkora a stigma a rákbetegség Magyarországon? Hogyan lehet megbirkózni a testi és a lelki sebekkel, vagy akár a társadalmi kirekesztéssel? Hogyan tud ebben segíteni a család, a környezet, vagy akár egy pszichológus? Merre vezet tovább az út a gyógyulás után? Erről beszélgettünk a HVG egészségpodcastjának legújabb adásában Bodoky Györggyel, a budapesti Egyesített Szent István és Szent László Kórház onkológiai osztályának osztályvezető főorvosával, Komora Nóra klinikai szakpszichológussal és Kapitány Zsuzsa fizioterapeutával. Iratkozz fel a Kösz, jól csatornájára! Spotify: http://tiny.cc/KoszJolSpotify Apple Podcasts: http://tiny.cc/KoszJolApple Hallgasd meg a HVG többi podcastját! Spotify: http://tiny.cc/HVGpodcastokSpotify Apple Podcasts: http://tiny.cc/HVGpodcastokApple 00:00 Intro 01:26 A magyarok és a daganatos betegségek: Kik a leginkább kitettek? Mit tudunk a betegségekről? 07:17 Miért káros a daganatos betegek megbélyegzése, hogy tudjuk ezt elkerülni? 14:33 Hogyan zajlik ma Magyarországon a rák diagnózisa és a kezelése? 21:11 Honnan érdemes tájékozódni a betegséggel kapcsolatban, és milyen forrásokat kerüljünk el? 23:45 Hogyan kommunikál az orvos és a beteg a betegségről, ennek milyen hatása lehet? 28:52 Európában miért kérnek ritkábban másodvéleményt a betegek, mint az Egyesült Államokban? 31:06 Van haszna az alternatív terápiáknak, miért nem foglalkoznak ezzel az orvosok? 32:50 Miben segít az onkológiai rehabilitáció, leküzdhető a kiújulástól való félelem? 48:55 Az étkezés és a környezet hozzájárul a kezeléshez? 52:26 Mennyi nehézséget jelen a gyógyult betegeknek visszatérni az életükhöz? 57:44 Milyen kihívásai vannak az Onkológiai Centrum működtetésének? 59:46 Civilként hogyan segíthetünk az onkológiában dolgozó szakembereknek? 1:04:15 Mi a legkárosabb rákkal kapcsolatos tévhit?

  • Kösz, jól Dr. Schwabbal: Ha a barátaid kocsmában ünnepelnek, kell egy másik társaságot is választani

    Kösz, jól Dr. Schwabbal: Ha a barátaid kocsmában ünnepelnek, kell egy másik társaságot is választani

    Hogyan változtathatunk az életmódunkon anélkül, hogy néhány hét alatt feladnánk? Miért káros, ha végletekben gondolkozunk? Belefér a kiegyensúlyozott táplálkozásba a sütemény? Miként segíthet a környezet abban, hogy változtassunk rossz szokásainkon? Bánhalmi Kata vendégei Schwab Richárd gasztroenterológus, Erdődi-Ádám Veronika dietetikus és Kéri Csaba, a HaverVagy! közösségének alapítója voltak. A műsort a robotasszisztált térd- és csípőprotézis műtétek specialistája, a BMM, a Budapesti Mozgásszervi Magánklinika támogatta. Iratkozz fel a Kösz, jól csatornájára! Spotify: http://tiny.cc/KoszJolSpotify Apple Podcasts: http://tiny.cc/KoszJolApple Hallgasd meg a HVG többi podcastját! Spotify: http://tiny.cc/HVGpodcastokSpotify Apple Podcasts: http://tiny.cc/HVGpodcastokApple 00:00 Intro 01:26 Mi a legnagyobb probléma a magyarok egészséghez való viszonyával? 14:52 Tényleg elmagányosítja az embereket az egészségtudatosság? 25:24 Hogyan érdemes beépíteni az apró egészséges szokásokat a mindennapjainkba? 34:12 Le kell-e mondani a süteményről? 43:45 Hogyan lehet beépíteni az identitásunkba az „egészséges” jelzőt? 47:41 Mit tegyünk, ha drágák a zöldségek és a gyümölcsök? 51:16 Mit tegyünk, ha a rendszertelen életmódunk miatt nem tudunk kitartani a szokások mellett? 53:54 Mit tegyünk, ha túl sok a stressz? 58:30 Mit tegyünk, ha a környezetünk nem támogatja az életmódváltást? 1:05:56 Mik az első tapasztalatok a Havervagy!-gyal közös országjárásból? 1:20:16 Mi az az egyetlen szokás, amit mindenkinek javasolnának?

  • A szépészeti beavatkozás olyan, mint az edzés

    A szépészeti beavatkozás olyan, mint az edzés

    Mit tud hozzáadni az ember életéhez egy szépészeti beavatkozás? Miért tabu még mindig a plasztikai sebészet? Tényleg káros a botox? Hol húzódik a határ a „szükséges” és a „luxus” kezelések között? Miben segíthet egy plasztikai sebész, és mi az, amire már nemet mond? Erről is beszélgettünk a HVG egészségpodcastjának legújabb adásában. Iratkozz fel a Kösz, jól csatornájára! Spotify: tiny.cc/KoszJolSpotify Apple Podcasts: tiny.cc/KoszJolApple Hallgasd meg a HVG többi podcastját! Spotify: tiny.cc/HVGpodcastokSpotify Apple Podcasts: tiny.cc/HVGpodcastokApple 00:00 Intro 01:07 Mi a hasonlóság és a különbség a kozmetológia és a plasztikai sebészet között? 02:53 Az emberek tudják, hogy mi a bőrgyógyász és a plasztikai sebész közti különbség? 05:11 Mennyire megosztó ma a szépészeti beavatkozások témája? 09:04 Milyen arányban mennek szépészet beavatkozásra egészségügyi és esztétikai céllal? 10:39 Hol húzódik a határ az egészségügyi és a szépészeti beavatkozás között? 15:42 Mik a legkeresettebb szépészeti beavatkozások ma? 16:56 Valóban van káros hatása a botox és a hialuron kezelésnek? 18:52 Mi történik azzal időskorában, aki fiatalon is botoxoltat? 24:11 Van olyan, aki abba tudja hagyni a botoxot? 25:35 Milyen eljárások ajánlottak a legtöbb embernek? 28:32 Hogy tekintsünk a mellplasztikára? 32:59 Milyen hatása van a szépészeti beavatkozásoknak a nők lelki állapotára? 36:36 Fiatalságkultusz és testképzavar 45:27 Mennyire szabályozott a szépészeti ipar, mennyien végeznek illegálisan ilyen beavatkozásokat? 47:35 Hogy élik meg a szakemberek a szépészeti beavatkozással járó felelősséget? 49:34 Hogy viszonyulnak a férfiak a szépészeti beavatkozásokhoz? 52:23 Milyen korosztály megy ilyen kezelésekre? 54:26 Mi legyen az első dolog annak, aki szépészeti beavatkozáson gondolkozik?

  • A gyerek azért eszik sokat, mert szereti az ízeket, vagy azért, hogy leküzdje a szorongását?

    A gyerek azért eszik sokat, mert szereti az ízeket, vagy azért, hogy leküzdje a szorongását?

    Mik a gyermekkori elhízás első jelei? Milyen fizikai és lelki következményekkel jár? Mit tehet ellene a család? Megérkezett a HVG egészségpodcastjának legújabb évada, melynek első adásában a gyermekkori elhízással foglalkozunk. Bánhalmi Kata vendége Gács Zsófia, a Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikájának endokrinológus szakorvosa volt. Iratkozz fel a Kösz, jól csatornájára! Spotify: http://tiny.cc/KoszJolSpotify Apple Podcasts: http://tiny.cc/KoszJolApple Hallgasd meg a HVG többi podcastját! Spotify: http://tiny.cc/HVGpodcastokSpotify Apple Podcasts: http://tiny.cc/HVGpodcastokApple Tartalom: 00:00 Intro 01:25 Hány gyerek túlsúlyos ma Magyarországon? 02:34 Igaz, hogy régen kevesebb volt az elhízott gyerek, mi volt ennek az oka? 04:26 Mikortól számít egy gyerek elhízottnak? 05:06 Mik az első jelek, amik egy gyereknél elhízáshoz vezetnek? 07:06 Mit érdemes tudni a gyerekkori evészavarokról? 07:54 Mi az oka, hogy ilyen gyorsan növekszik az elhízott gyerekek száma? 10:33 Étel mint jutalmazási forma gyerekkorban 13:48 Mi a kapcsolat a gyerekkori elhízás és a kontroll között? 17:13 A szülők mintája hogy befolyásolja a gyerek étkezési szokásait? 19:50 Vannak olyan gyerekek, akik jobban kitettek az elhízás kockázatának? 22:21 Hogyan lehet megállapítani, hogy egy gyerek csak szeret enni, vagy stressz miatt eszik? 22:50 Milyen veszélyei lehetnek a gyerekkori elhízásnak? 24:48 A body-positivity és a body-shaming mennyire fordul elő a gyerekek elhízása esetében? 27:11 Milyen mentális következményei lehetnek felnőttkorban a gyerekkori túlsúlynak? 29:05 Hogy tudnak elindulni a gyerekekkel önmaguk elfogadása felé? 31:30 Mivel tudjuk megelőzni, hogy rohamosan növekedjen az elhízott gyerekek száma? 37:03 A gyerek problémájának megoldása tud hatni az egész családra? 37:31 Hova fordulhat egy szülő, ha evési problémát észlel a gyerekénél? 38:03 Mit ne tegyen egy szülő, ha túlsúlyos a gyereke? 41:07 Befolyásolja a kamaszok evési szokásait, önértékelését a közösségi média? 43:26 Hogy tudnak a szülők segíteni a gyerekeknek, hogy hogyan tájékozódhatnak az étkezés témájában? 45:09 Mi legyen az első néhány szokás, amivel egészségesebb lehet a gyerekkor?