טיפול בדיבור

by Noa Barak

הכל על התפתחות שפה, דיבור ותקשורת בשנים הראשונות לחיים. עם נועה ברק - קלינאית תקשורת התפתחותית, מדריכת הורים, מלווה התפתחותית ויוצרת משחקים טיפוליים ותהליכי ליווי לקידום הדיבור אצל ילדים. בקרו באתר שלי: noabarak.co.il

Podcast episodes

 • Season 1

 • פרק 74: "יום כיפור והדיבור של הילד שלך"

  פרק 74: "יום כיפור והדיבור של הילד שלך"

  ברוח הימים הנוראים, משתפת איתך כמה תובנות שיתנו לך השראה והבנה טובה יותר בנוגע לעיכוב בדיבור של הילד שלך.

 • פרק 73: "את סתם לחוצה, בסוף כולם מדברים"

  פרק 73: "את סתם לחוצה, בסוף כולם מדברים"

  כשעדי וישראל התחילו לחשוד שיש לאבישי עיכוב בדיבור, הם נתקלו סביבם באמירות של "אתם סתם הורים לחוצים, גם הבן של השכן התחיל לדבר מאוחר והיום הכל בסדר, בסוף כולם מדברים". לקח להם שנה וחצי להבין שהילד חייב עזרה, ועוד שנה נוספת עד שהם התחילו תהליך טיפולי. מה קרה שם בנתים? איך זה השפיע על אבישי? ומה בסופו של דבר עזר להם לעזור לו לסגור את הפער בדיבור? פרק מרגש במיוחד.

 • פרק 72: "זה יקר לי"

  פרק 72: "זה יקר לי"

  כמה הייתם מוכנים להשקיע כדי שהילד שלכם יוכל לדבר כמו שצריך? שיוכל לבטא את עצמו, להשתלב בקלות עם החברים, לשתף אתכם במה שעבר עליו היום? האם זה משהו שאפשר לכמת בכסף בכלל? מיטל אמא של דניאל חשבה בהתחלה שהתהליך יקר. ועכשיו היא פה לשתף בתובנות שלה.

 • פרק 71: "איך לעודד את הילד לשתף פעולה בתרגול של דיבור?"

  פרק 71: "איך לעודד את הילד לשתף פעולה בתרגול של דיבור?"

  כדי שילד ילמד לדבר, הוא חייב לשתף איתנו פעולה ולתרגל על בסיס יומיומי. אבל מה לעשות אם הילד לא מוכן לשתף פעולה? ואיך להמנע מראש מקושי והתנגדות של הילד? בפרק הזה אני משתפת איתכם 3 כלים עוצמתיים ומדוייקים. האזנה נעימה!

 • פרק 70: "ירידת שמיעה והתפתחות המוח"

  פרק 70: "ירידת שמיעה והתפתחות המוח"

  ליכולת השמיעה, כמו הדיבור, יש חשיבות בסיסית ביכולת התפתחות המוח. ילד שיש לו ירידת שמיעה בגלל נוזלים או סיבה אחרת, הוא ילד המוח שלו מתפתח פחות טוב. איך מזהים ירידת שמיעה? מהן דרכי הטיפול המומלצות? ואיך הורים יכולים לסייע בבית לילד בחודשי ההמתנה הארוכים עד שבעיית השמיעה תיפתר? פרק מרתק וחשוב ביותר עם פיונה מרגליות, קלינאית תקשורת.