Totalfilm Podcast

by Totalfilm.cz

Novinky, rozhovory s filmaři, pohledy do zákulisí, analýzy filmového byznysu. Nejsledovanější trailerový kanál českého YouTube do vašich uší.

Podcast episodes

 • Další trable pro Bladea, návrat Gandalfa a nové tváře Beatles | Total Week #24/24

  Další trable pro Bladea, návrat Gandalfa a nové tváře Beatles | Total Week #24/24

  Tetralogie o nejslavnější kapele všech dob si vyhlédla představitele ústředních muzikantů, Sir Ian McKellen se rozpovídal o možnosti naposled si nasadit čarodějný klobouk, na marvelovského Bladea se vykašlal už druhý režisér a Zack Snyder se rozhodl, kdy nás vytrestá svými režisérskými sestřihy Rebel Moonu.

 • Od Vlastníků a Mimořádné události k Zahradníkově roku | Jiří Havelka o filmu i divadle

  Od Vlastníků a Mimořádné události k Zahradníkově roku | Jiří Havelka o filmu i divadle

  Divadelní i filmový režisér, dramatik, herec, scenárista, moderátor, pedagog. Jiří Havelka vystudoval režii alternativního a loutkového divadla na DAMU, je jednou z kmenových autorských tvůrčích osobností divadla VOSTO5 a držitelem českého lva za scénář k úspěšné dramedii Vlastníci. Po téhle pichlavé sondě do fungování schůzí SVJ natočil Mimořádnou událost, vyprávějící o splašeném motoráčku nekontrolovatelně se řítícímu českou krajinou, a jeho třetí film, Zahradníkův rok, pojednává o bizarním sousedském boji mezi skromným zemědělcem a zámožným majitelem nedalekého zámku. Co mají kromě trefného komentáře české nátury jeho filmy společného? Jaká byla jeho zkušenost s technologií, která se jinak používá převážně jen na place Marvelovek nebo Star Wars? Jak z vás divadlo dělá lepšího filmového režiséra, a film lepšího divadelního režiséra? Jak divadelní kořeny ovlivňují jeho vnímání kamery filmové vizuality? Jak natočit hit, nota bene v aktuálním kontextu, kdy do kin horkotěžko diváky nalákáte na hollywoodský velkofilm? A jak velká výzva je chopit se vedení jednoho z největších divadelních fenoménů v téhle zemi?

 • Nahradí A.I. hlasy herců? | O dabingu s Michalem Holánem

  Nahradí A.I. hlasy herců? | O dabingu s Michalem Holánem

  Michal Holán je jeden z nejobsazovanějších a nejoblíbenějších českých dabérů. A taky pořádný blázen s neuvěřitelnou a nakažlivou energií, který se v podstatě nikdy nepřestává hurónsky chechtat. Když jsme se tedy doslechli, že na něm nedávno zahraniční firma chtěla trénovat svůj hlasový model pro umělou inteligenci, řekli jsme si, že je to ideální příležitost si popovídat nejen o budoucnosti dabingu a o tom, kdy, jestli a jak tuhle práci v dohledné budoucnosti převezmou roboti, ale i o fenoménu českého dabingu obecně. Možná ho nesnášíte, možná milujete, v podstatě každý tuzemský divák na něj ale má silný názor. S Michalem jsme probrali třeba to, jestli jeho hlasu už nemají někteří diváci dost, jak se dabingem dá v dnešních podmínkách živit, za jakých okolností by práva na svůj hlas technologickým společnostem byl ochoten prodat a mrkli se spolu i na některé hejty i milejší komentáře na našem YouTubu a Dabingforu.

 • Nové Na nože, seriálový Minecraft a další Vymítač | Total Week #22/24

  Nové Na nože, seriálový Minecraft a další Vymítač | Total Week #22/24

  Na nože se vrátí s třetím dílem, Minecraft se kromě kin podívá i na obrazovky, Paul Bettany se vrátí jako Vision, Universal to znovu zkusí s Vymítačem ďábla a Judi Dench končí s herectvím. Prolítneme si i další novinky, hlavně si ale zabědujeme nad další tržební katastrofou. Zdravíme vás z filmového festivalu ve Zlíně a přejeme hezké čtení.

 • A.I. krade hercům hlasy, Warneři přizabíjí HBO a Cannes tleská vestoje | Total Week #21/24

  A.I. krade hercům hlasy, Warneři přizabíjí HBO a Cannes tleská vestoje | Total Week #21/24

  Spíš než na vícero krátkých zpráv si dnes posvítíme na pár obšírnějších témat, která by vás ale mohla o to víc zajímat. Shrneme si to nejzajímavější, co by se do českých kin mohlo chystat z festivalu v Cannes, posvítíme si na problematický start streamovací služby Max a probereme, jak umělá inteligence krade hlasy hercům a v nejbližších letech nevratně promění dabérskou profesi. A tahle větší zamyšlení si pak doplníme novou rubrikou, ve které jednou větou prolétneme zběžnější filmové novinky. Děkujeme, že nás čtete a posloucháte, a jdeme na to.