Totalfilm Podcast

by Totalfilm.cz

Novinky, rozhovory s filmaři, pohledy do zákulisí, analýzy filmového byznysu. Nejsledovanější trailerový kanál českého YouTube do vašich uší.

Podcast episodes

 • V přípravě na role zacházím daleko | Jan Nedbal o hereckých hranicích a zodpovědnosti

  V přípravě na role zacházím daleko | Jan Nedbal o hereckých hranicích a zodpovědnosti

  Jan Nedbal patří mezi nejobsazovanější mladé herce v Česku. Výrazně zaujal ve filmech Zpráva nebo Poslední závod. V obecnou známost vešel po odvysílání minisérie České televize Božena. Zaujal i účastí v dalších výrazných projektech jako byl Král Šumavy, Podezření, Herec nebo nově Matematika zločinu. V kinech se brzy objeví jako jeden z kontroverzních bratrů Mašínů ve výmluvně pojmenovaném dramatu Bratři, které posílá Česká filmová a televizní akademie do předvýběru oscarového klání. Na festivalu Finále Plzeň, kde představuje své novinky, jsme si popovídali třeba o tom, co má společného s Christianem Balem, proč je tak trochu herecký sebemrskač, jak přistupuje ke ztvárnění skutečných postav, jaký je stav streamovací tvorby v Česku, jestli se v budoucnu vidí v Hollywoodu, proč nesnáší dabing nebo v čem je film podle něj prospěšný lidstvu.

 • O Bodu obnovy, Landovi a bermudském trojúhelníku | Total Week #36/23

  O Bodu obnovy, Landovi a bermudském trojúhelníku | Total Week #36/23

  Po měsících špatných zpráv se konečně vyčasilo a rýsuje se možná dohoda, která by ukončila scenáristickou stávku. Kromě toho na obzoru vidíme i siluetu obřího netflixovského Trolla nebo bermudský trojúhelník, který už krom lodí a letadel spolkl i nejednoho šikovného filmaře. Doporučíme si i trailer a projekci zajímavých sci-fi a posvítíme si na tržby hororové detektivky a detektivního hororu. Přejeme hezké čtení a my vyrážíme na festival Finále Plzeň, který tradičně soustředí to nejlepší z českého filmu do několika dní. Jestli nemáte plány na víkend a chcete s vínem v ruce dohnat na plátně to nejlepší, co se u nás podle plzeňských dramaturgů za uplynulý rok urodilo, tak víte, kam dorazit.

 • Česká sci-fi pecka Bod obnovy se může rovnat zahraničním žánrovkám | Recenze do uší

  Česká sci-fi pecka Bod obnovy se může rovnat zahraničním žánrovkám | Recenze do uší

  V Evropě ve dvacet let vzdálené budoucnosti mají všichni lidé ústavní právo prožít „jeden celý život“. Pokud se vám stane nehoda, jste oživeni a můžete pokračovat dál; stačí si každé dva dny pravidelně vytvářet svou digitální zálohu, tzv. “Bod obnovy.” Je ale takhle oživený člověk stále sám sebou? A zaslouží si vůbec lidstvo druhé šance? Teaser na novou českou sci-fi před pár měsíci ohromil svým vymakaným vizuálem, který v tuzemské tvorbě nemá obdoby, zápletka ale zároveň působila trochu obnošeně. Jde tedy o neoriginální nafouklou bublinu s pár hezkými obrázky, nebo se Češi konečně naučili točit světově?

 • Tarantino vs. filmoví kritici, boj Mašínů o Oscara a oživování mrtvol | Total Week #35/23

  Tarantino vs. filmoví kritici, boj Mašínů o Oscara a oživování mrtvol | Total Week #35/23

  Září je přesně v půlce, stávka pokračuje a všichni se už dávno vzdali nadějí, že by vzala za své ještě letos. Jakmile se přitom první dějství téhle nevyhnutelné filmové revoluce a nevratné změny v kinematografii uzavře, měli by se přitom rozjet práce hned na několika slibných projektech. V depu takhle vyčkává třeba desátý a dost možná poslední film Quentina Tarantina... no, a taky celovečerní reboot jedné třicet let staré kriminálky. S oživlými mrtvolami se potýká i Hercule Poirot ve své nejnovější adaptaci. Povíme si i o tržební kondici série V zajetí démonů a o dost možná nejkontroverznějším filmu, který byl za Česko vyslán do boje o Oscara.

 • Film iálový inter kino vizní festival?! | O Finále Plzeň s um. ředitelkou Lenkou Tyrpákovou

  Film iálový inter kino vizní festival?! | O Finále Plzeň s um. ředitelkou Lenkou Tyrpákovou

  Šestidenní přehlídka naší filmové, dokumentární, televizní, internetové a studentské tvorby Finále Plzeň přináší kurátorský výběr toho, co by divákům nemělo z aktuální české kinematografie uniknout. Mnohé filmy kiny totiž proletí rychleji, než je divák stačí vůbec zaznamenat, a některé se do kin ani nedostanou. Už vůbec ne za účasti početných delegací herců a tvůrců. S novou uměleckou ředitelkou festivalu, Lenkou Tyrpákovou, jsme si povídali nejen o blížícím se zářijovém ročníku, ale i o vizích do budoucna, o tom, proč by zrovna do Plzně ze všech festivalů u nás měl někdo přijet, nebo o tom, jaká je budoucnost festivalů v době digitalizace a streamingu.