Senegal

Batı Afrika'nın en eski ülkelerinden biri olan Senegal, köklü geçmişine rağmen sıkıcı bir ülke olmaktan çok uzak. Bir yarımadanın üzerine yerleşmiş başkent Dakar; şıklığın kaosla buluştuğu, trafik ve satıcı seslerinin sokaklardan eksik olmadığı ve şaşalı gece hayatının ziyaretçilerin ilgisini çekmeyi başardığı ilginç bir şehir. Tüm bunların yanı sıra Senegal'in baş döndürücü sahilleri de tüm güzelliğiyle sizi bekliyor.

Senegal, “Teranga” ülkesi olarak biliniyor. Yerel Wolof dilinde “Misafirperverlik” anlamına gelen Teranga kelimesi, gerçekten Senegal halkını tanımlar nitelikte. İşte bu yüzden sokaklarda dolaşırken kendinizi bir anda iştah açıcı yemeklerle dolu bir sofrada bulursanız şaşırmayın. Çünkü Senegal’de yerel halkın kapıları herkese açık.

Senegal sokaklarında dolaşırken karşınıza çıkacak tek şey misafirperver Senegalliler değil aynı zamanda onların yapıp sattığı el yapımı aksesuarlar. Sokak müzisyenlerinin neşeli şarkıları eşliğinde satılan bu aksesuarlar arasından seçim yapmakta zorlanacağınıza eminiz.