מדברים משחקים

by Elad Tabakov and Moshe Gilboa

יוצרי המשחקים אלעד טבקוב ומשה גלבוע מדברים כל מה שפיתוח משחקים עם האנשים הכי מעניינים בתעשיית המשחקים הישראלית.

Podcast episodes

 • Season 1

 • פרק #22 - החיפוש אחר הקווסט עם אלון סימון

  פרק #22 - החיפוש אחר הקווסט עם אלון סימון

  אלון, אנימטור מחונן יוצא בצלאל, עבד על משחקי הרפתקה עם הכרה בינלאומית כמו The Office Quest וLost in Play, ומקומיים כמו ״המירוץ לארנונה״. בפרק נדבר עם אלון סימון על קשיים ופתרונות שצצו בעבודה על משחקי הקווסט שעבד עליהם, נדון בתהליכי עבודה, על מקורות השראה והבאת הילד הפנימי שבו אל תוך העשייה.

 • פרק #21 - שיווק למשחקים עם אריק בן ארי

  פרק #21 - שיווק למשחקים עם אריק בן ארי

  אריק בן ארי, מקים וראש הקריאייטיב של סטודיו האנימציה עטור הפרסים איגלו, מצטרף אלינו לדבר על שיווק ומקטינג למשחקים, בדגש על סרטונים פרסומיים. אריק עבד במשך השנים עם חברות המשחקים הגדולות בארץ, ועובד כעת גם מול חברות בינלאומיות בכל גדלי התקציבים. דיברנו על החשיבות של שיווק למשחקים, איך לטרגט את הקהל הנכון, מה התהליך של יצירת סרטון פרסומי למשחק שלכם, מה להראות בטריילר או הפרסומת של המשחק שלכם וגם איזה כישורים צריך כדי לעבוד בתחום?

 • פרק #20 - ללמוד עיצוב משחק

  פרק #20 - ללמוד עיצוב משחק

  דורי אדר, מקים ומנהל בית הספר לעיצוב משחק Hands On Games, מספר לנו איך ניגשים ללמוד וללמד עיצוב משחקים ואנחנו מנסים לקדוח ליסוד ולהבין מה צריך כדי להיות מעצב משחק. בנוסף, אנחנו מדברים על פרוטוטייפינג, יוזר טסטינג ועל הנושא הכאוב של מתי מוותרים על משחק? נ.ב גילינו שלדורי היה פודקאסט עם שם דומה מאד עד זהה לשלנו, אך קיבלנו את ברכתו להמשיך בדרכנו :)

 • פרק #19 - משחקים באקדמיה עם ורד פנואלי

  פרק #19 - משחקים באקדמיה עם ורד פנואלי

  השבוע מצטרפת אלינו ורד פנואלי, מקימת ומנהלת המסלול האקדמי לפיתוח משחקים בשנקר - הכולל לימודי תעודה ולימודי תואר שני בעיצוב משחק. בשיחה הקולחת והמרתקת איתה למדנו על הקשר בין משחקים ואקדמיה, על המקום של מחקר בפיתוח משחקים , על התפתחות הדרך בה מלמדים פיתוח משחקים ברחבי העולם וגם על ייצוג נשים במשחקים ובתעשייה.

 • פרק #18 - לחם ושעשועים עם גל חג'ג' וגל פסטרנק

  פרק #18 - לחם ושעשועים עם גל חג'ג' וגל פסטרנק

  גל וגל הכירו בצבא, ביחידה שמפתחת מוצרים ביוניטי. לאחר השחרור של הקטן מביניהם הקימו סטודיו משחקים של שניים בשם Duckbearlab. במהלך חמש שנות הקיום שלהם הם פיתחו מספר משחקים אינדיים, הכוללים את סדרת Escape Lala ואת פיפוש החדש יחד עם אלעד. במקביל הם איכשהו מצליחים להתפרנס מעבודות פרילנס רווחיות ולשים לחם על השולחן. בפרק ננסה לחשוף את סוד הקסם שלהם - גם המקצועי וגם האישי ונבין איך הוא קשור בניקוי הפילטר של המזגן.