SUMIN

by Eesti Lasterikaste Perede Liit

Podcast SUMIN toob kuulajateni lastega perede argisuminad – mured, rõõmud, väljakutsed ja lennukad ideed. Puudutame teemasid läbi lapsevanemate elukaare, teeme peatuseid nii armastusel kui eluraskustel. Räägime perega seiklemisest, kastist välja mõtlemisest ning valikute tegemisest. Suminani!

Podcast episodes

 • Season 1

 • SUMIN #19 Sandra Vabarna: Aeg ja harjumused

  SUMIN #19 Sandra Vabarna: Aeg ja harjumused

  Sumin podcasti valmimist toetab Sotsiaalministeerium. SUMIN #19 osas on külas naine, kes tutvustamist ei vaja. Sandra Vabarna räägib aja planeerimisest, prioriteetide sättimisest, harjumustest ja paljust muust põnevast. Podcasti juhib Urmas Vaino, stuudios jagab oma kogemusi ka lasterikka pere ema Mirjan Rukiste-Kull.

 • SUMIN #18 Liisi Kirch: Suure pere rahanipid

  SUMIN #18 Liisi Kirch: Suure pere rahanipid

  Sumin podcasti valmimist toetab Sotsiaalministeerium. SUMIN #18 osas räägime rahast! Külas on rahaekspert ning endine Rahanduministeeriumi rahatarkuse koordinaator Liisi Kirch. Kuidas koostada pere eelarvet? Kuidas oma kulutusi planeerida? Kuidas ja kas üldse kaasata ka lapsi rahast rääkima? Podcasti juhib Urmas Vaino, stuudios jagab oma kogemusi ka kolme lapse ema Margot Helena Kasari.

 • SUMIN #17 Lagle Reinup: Laste vaimne tervis

  SUMIN #17 Lagle Reinup: Laste vaimne tervis

  Sumin podcasti valmimist toetab Sotsiaalministeerium. SUMIN #17 osas räägime laste ja noorte vaimsest tervisest. Külas on noorte- ja lastepsühholoog Lagle Reinup. Kuidas teha nii, et minu ja lapse suhe oleks usaldav, toetav ja lähedane? Kuidas olla oma lapse jaoks olemas? Kuidas juhtida enda ja oma lapse tundeid? Podcasti juhib Urmas Vaino, stuudios jagab oma kogemusi ka nelja lapse ema Jana Treier.

 • SUMIN #16 Perekond Käo: Kümme aastat hiljem

  SUMIN #16 Perekond Käo: Kümme aastat hiljem

  Podcasti valmimist toetab Sotsiaalministeeirum. Sumin #16 osas on meil külas ei keegi muu kui Perekond Käo! See vahva pere on meile kõigile tuttav Kanal 2 menukast saatest "Jane ja Urmet pluss 10". Nüüdseks on saate tegemisest möödunud täpselt kümme aastat - uurime, kuidas perekonnal läheb, millised õppetunnid võtteperioodist kaasa võeti ja kuidas on nende elu aastate jooksul muutunud? Vestlust juhib Urmas Vaino.

 • SUMIN #15 Daniel Soomer: Isad ja pojad - meeste vaimne tervis

  SUMIN #15 Daniel Soomer: Isad ja pojad - meeste vaimne tervis

  Sumin podcasti valmimist toetab Sotsiaalministeerium. SUMIN pocasti #15 osa on pühendatud isadele! Saates on külas Peaasi psühholoog ja koolitaja Daniel Soomer ning lasterikka pere isa Margus Vain. Kuidas end mehena toetada? Kuidas oma tundeid tunda? Kuidas olla hea eeskuju oma lastele, partnerile, kollegidele? Kuidas ennast väljendada? Episoodis saad vastused nendele ja paljudele teistele meeste vaimse tervisega seostuvatele küsimustele.