Šumavské podcasty

by Šumavsko

Šumavské podcasty Vás provedou nejen Šumavou, ale i Pošumavím. Představí projekty, které nesmíte minout, osoby, které tvoří velké věci a místa, která třeba neznáte. Jedinečná příroda, šumění potůčků, štěbetající ptáci, husté lesy, klid. Typické znaky rozmanité šumavské krajiny. Jestli si ji chcete užít ještě blíž, pohodlně se usaďte a klidně i zavřete oči. Nabízíme Vám Šumavské podcasty, ve kterých nahlédnete takříkajíc pod pok ...   ...  Read more

Podcast episodes

 • Season 3

 • Šumavské podcasty #21 - Jaroslav Fischer - Šumavské bylinné lázně

  Šumavské podcasty #21 - Jaroslav Fischer - Šumavské bylinné lázně

  V dnešní epizodě si povídáme o lázeňství na Šumavě. O bylinkách a jejich blahodárném působení, o meditacích pod Kašperkem a o energeticky aktivovaných menhirech, o hotelu a lázních, kde si návštěvníci mohou oddechnout pod 600 let starou, unikátní klentbou. Dnešním hostem Šumavských podcastů je ředitel parkhotelu Šumavské bylinné lázně v Kašperských Horách, pan Jaroslav Fischer.

 • Šumavské podcasty #20 - David Žák

  Šumavské podcasty #20 - David Žák

  Dnešní epizoda je o psaní knih, o legendárním Králi Šumavy, trochu i o šamanských obřadech a požitcích z nich, možná i o hereckých zkušenostech, o vlcích a o rodině. Hostem jubilejního dvacátého dílu Šumavských podcastů je učitel, novinář, spisovatel a básník z pošumavských Prachatic, David Žák.

 • Šumavské podcasty #19 - Šumavské bylinné

  Šumavské podcasty #19 - Šumavské bylinné

  V dnešní epizodě si budeme povídat o legendárním šumavském vínu. O nápoji trempů, studentů, vojáků nebo dárců krve při jejich regeneraci. Řeč je o Šumavském bylinném, které, jako léčivý prostředek na zažívání, vymyslel v roce 1897 lékárník Budínský ve Vimperku. Dnešním hostem je Pavel Vlček, jednatel společnosti Mykoprodukta, s.r.o., která Šumavské bylinné v pošumavské Volyni vyrábí.

 • Šumavské podcasty #18 - Kilian Nowotny

  Šumavské podcasty #18 - Kilian Nowotny

  V dnešní epizodě si povídáme o Králi Šumavy! O nepolapitelném převaděči a pašerákovi, o jeho dobrodružném dětství, kdy pašoval se svým otcem, o zázračném přežití při potopení válečné minolovky za druhé světové války. O převádění tzv. "agentů chodců", ale i těch obyčejných lidí, kteří po únoru 1948 utíkali před nastupujícím režimem. Řeč je o chlapíkovi, narozeném v rodině německých usedlíků v Kaltenbachu na Šumavě. Jmenoval se Kilian Nowotny. Hosty Romana Žaloudka a osmnáctého dílu Šumavských podcastů jsou autoři nového dokumentárního snímku o Kilianu Nowotném, pánové Jan Voldřich a Radek Nakládal.

 • Šumavské podcasty #17 - Pivovar Prachatice

  Šumavské podcasty #17 - Pivovar Prachatice

  V dnešní epizodě si budeme povídat o pivu. O pivovarnictví. O tom, jak pivo kvasí a proč pak leží. Jak se dělá IPA. Jak se v dnešní době provozuje městský pivovar? A jak se na místní pivo lákají hosté. Hostem Šumavských podcastů je podnikatel, jednatel Pivovaru Prachatice, David Lachkovič.