Podcast generálního ředitele ŘSD

by ŘSD ČR

Průběžně se nejvyššího dálničáře ptáme, co je na stavbách i na silnicích v provozu nového, kde to vázne kvůli rekonstrukci nebo kde se to naopak rozjede po opravě nebo po novém asfaltu, co se daří, co ne a co se s tím dá a kdy bude dělat...

Podcast episodes

 • Season 3

 • Výstavba dálnice z Prahy do Karlových Varů

  Výstavba dálnice z Prahy do Karlových Varů

  Kdy jindy si kriticky a narovinu popovídat o výstavbě dálnice do Karlových Varů, něž v době slavného filmového festivalu. A to je právě teď. Tak pane generální řediteli, jak rychle se řítí naše bagry do Varů?

 • Dokončení staveb

  Dokončení staveb

  Hotové stavby, po kterých se ale nejezdí. A ještě pár měsíců jezdit nebude! Je to šlendrián investora a vedení stavby anebo média a veřejnost něco o dopravních stavbách neví? Co děláme na stavbách, které jsou v očích nedočkavé veřejnosti hotové?

 • Kravaty místo lopat

  Kravaty místo lopat

  Jsou stavby, které se svým harmonogramem řítí ke svému dokončení a zprovoznění. Některé dokonce zrychlujeme, pojedou dříve. Naopak jsou stavby, kde místo „lopat“ pracují „kravaty“; stavby s právními komplikacemi. Které to jsou? Co je s nimi právě v těchto dnech. A bude se po nich někdy jezdit? A kdy? A kdo za to může, pane generální řediteli?

 • Bagry na Pražském okruhu

  Bagry na Pražském okruhu

  Titulky hlásaly, že bagry najely na trasu dalšího úseku Pražského okruhu – mezi D1 a Běchovicemi! Projet po dálničním okruhu z D1ky na Hradeckou, Libereckou nebo přes Letňany na Ústeckou dálnici je sen desítek tisíc řidičů. Ovšem denně! Pane generální řediteli, co je to teď za bagry a kdy se ze snu stane běžná skutečnost?

 • MOSTY

  MOSTY

  Mostů má ŘSD ve své správě přes pět tisíc. A mnoho dalších ještě stavíme – nejvíc jich vzniká na nových dálničních úsecích. Ačkoliv jsou jich desítky, přesto jsou mezi nimi takové, které se vymykají. Jsou zvláštní. Třeba výškou nad terénem, nebo technickým řešením, nebo účelem, nebo prostředím, ve kterém je stavíme.