Podcast generálního ředitele ŘSD

by ŘSD ČR

Průběžně se nejvyššího dálničáře ptáme, co je na stavbách i na silnicích v provozu nového, kde to vázne kvůli rekonstrukci nebo kde se to naopak rozjede po opravě nebo po novém asfaltu, co se daří, co ne a co se s tím dá a kdy bude dělat...

Podcast episodes

 • Season 3

 • Prach, bláto a stavba dálnic

  Prach, bláto a stavba dálnic

  Když se kácí les, létají třísky, říká se. A taky je pravda, že když se staví dálnice, je zprvu všude kolem spousta hlíny a na silnicích bláta. I když uklízíme znova a znova, přeci se lidé v okolí velkých staveb zlobí. Mají špinavá auta, ploty i dopravní značky. Třeba u Opatovce na dálnici D35 nebo na stavbě dálnice D6. Co se s tím dá dělat, jak vysoko se zadělané silnice kolem stavby řeší a kdy to vlastně skončí? To jsou dnešní zablácené otázky pro generálního ředitele.

 • Zrušené územní rozhodnutí na dálnici D49 Hulín–Fryšták

  Zrušené územní rozhodnutí na dálnici D49 Hulín–Fryšták

  Jaké to je, když u skoro hotové dálnice přijde investor soudním verdiktem o územní rozhodnutí? Takže musíme přestat stavět? A bude se tady jezdit nebo půjde o novou kapacitní cyklostezku za pěkných pár miliard? To se doslova před pár dny stalo ve Zlínském kraji na novém úseku dálnice D49. To je budoucí kapacitní tranzitní trasa ke Vsetínu, Vizovicím a na Slovensko. Pane generální řediteli, co s tím?

 • Letošní realita výstavby ŘSD

  Letošní realita výstavby ŘSD

  Rekordní rozestavěnost, zprovozňování nových dálnic po desítkách kilometrů najednou, mnoho kilometrů nových obchvatů měst a obcí. To je letošní realita výstavby ŘSD. Aby ale bublina stavebního boomu zase rychle nesplaskla, je nezbytné stejně rychle připravovat další stavby, ty které tolik let tolik chyběly a chybí. Letošní rozmach je určitě dobrý, ale co se bude stavět za tři, za pět, za šest let?!

 • Zimní podmínky na stavbách v ČR

  Zimní podmínky na stavbách v ČR

  Mrzne a na mnoha stavbách jsou montérky i bagry v pohybu. Ještě před pár lety se od Vánoc do Velikonoc na stavbách venku prakticky nepracovalo. V posledních letech je to jinak. I v lednu, únoru dálnice, estakády obchvaty rostou. Co je teď jinak? A není to jen propagační spěch s katastrofálním dopadem na kvalitu? A co se třeba dá dělat, když mrzne pane generální řediteli?

 • Transformace ŘSD

  Transformace ŘSD

  ŘSD se přes nový rok přeměnilo ze státní příspěvkové organizace ve státní podnik. Z pohledu řidiče nic nového. Asfalt je černý tak jak byl a stavět by se mělo určitě víc. O výhodách na straně samostatnosti, flexibilnější plánovitosti nového státního podniku i o ještě drsnějším tlaku na kvalitu byla řeč už hodně. Ale došlo i na zvýšení platů zaměstnanců ŘSD. Na to bude veřejnost hodně citlivá. Tak jak moc si nové samostatné ŘSD přidalo na platech? A komu a proč?