ICUK Podcast #NovýStart

by ICUK

Nový start je začátek a každý začátek je příležitost – dělat věci nově, lépe, s energií, zápalem. Každý začátek má v sobě kouzlo očekávání, snění a vizí. Je to ta nejlepší část. Nový start není pro každého, musíte chtít, mít vůli, touhu i vizi, nový start je pro aktivní lidi, kteří to dokáží. A právě takové si chceme zvát do nového videoformátu ICUK Podcast #NovýStart a budeme se jich ptát, jak se jim na severu, v našem regionu ...   ...  Read more

Podcast episodes

 • Season 1

 • Kristýna Audi Turynová - zakladatelka aplikace Úžasná místa

  Kristýna Audi Turynová - zakladatelka aplikace Úžasná místa

  Z malé facebookové komunity pro maminku až k jedné z nejstahovanějších aplikací zdarma u nás. Jak se z malé radosti vytvořené pro maminku může stát skvělý byznys? Jaké je žít nomádským stylem života? A kolik času na telefonu denně stráví zakladatelka Úžasných míst?

 • Markéta Baginská - Podnikání Pro Holky

  Markéta Baginská - Podnikání Pro Holky

  Otevřenost, upřímnost a potřeba pomáhat ženám ji dovedla až k založení firmy. Nyní má pod sebou více jak 900 žen, kterým pomáhá jít za svým cílem. A daří se jí to. Markéta se od malička věnovala sportu. Působila jako fitness a kondiční trenérka. Právě sport ji naučil cílevědomosti, disciplíně a vytrvalosti. Chuť pomáhat a tvořit komunitu ji nakonec přivedla k založení firmy Podnikání pro holky, kde podporuje ženy, dává jim odvahu a jistotu udělat první podnikatelské kroky. Zároveň je social media expert, business mentor a tvoří podcasty. Kde na to všechno bere energii? Jak si dokáže zorganizovat čas? Jaký byl podnikatelský začátek a jak se dá ukočírovat 900 žen?

 • Filip Matějka - zakladatel GEIM

  Filip Matějka - zakladatel GEIM

  Po létech pokusů a omylů vyrazil na trh s oblečením z nejpevnějšího materiálu na planetě. Filipovi stačilo zhlédnout pouze jedno video o grafenu – nejpevnější nerostné surovině a bylo rozhodnuto. Grafen má obrovský potenciál v oblasti výroby textilu. Je vysoce mechanicky odolný, má tepelnou vodivost, je rychleschnoucí, materiál disponuje vysokou hodnotou UV ochrany, je antibakteriální a udržitelný. Nová vlna v textilním průmyslu byla na světě. Jak k tomu všemu došlo, co předcházelo výrobě, jaké komplikace můžou nastat při práci s grafenem a jak se to dá ze začátku výroby všechno finančně zvládnout?

 • Jiří Henych - chemik, AV ČR, UJEP

  Jiří Henych - chemik, AV ČR, UJEP

  Ústecký kraj #Je to chemie. Chemie má u nás úctyhodnou tradici, a to nejen kvůli know-how celé řady firem, ale stále více i díky excelentnímu výzkumu na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně. Hostem podcastu #Nový start byl zástupce mladé generace chemiků a jeden z držitelů prestižního ocenění pro mladé vědce do 35 let - Jiří Henych, vědecký pracovník Ústavu anorganické chemie AV ČR a pedagog na Fakultě životního prostředí UJEP.

 • Šimon Brož a Robert Gulyas - ePultik v rozhovoru pro Rozhlas o startu jejich podnikání

  Šimon Brož a Robert Gulyas - ePultik v rozhovoru pro Rozhlas o startu jejich podnikání

  Trochu si tu přihřejeme polívčičku, jak se říká. Zkrátka když o nás mluví startup, který prošel naším podnikatelským inkubátorem, tak si to nenecháme pro sebe. Mimochodem ePultik.cz vyhrál ústecké grillování startupů - StartUp Go Grill!