ICUK Podcast #NovýStart

by ICUK

Nový start je začátek a každý začátek je příležitost – dělat věci nově, lépe, s energií, zápalem. Každý začátek má v sobě kouzlo očekávání, snění a vizí. Je to ta nejlepší část. Nový start není pro každého, musíte chtít, mít vůli, touhu i vizi, nový start je pro aktivní lidi, kteří to dokáží. A právě takové si chceme zvát do nového videoformátu ICUK Podcast #NovýStart a budeme se jich ptát, jak se jim na severu, v našem regionu ...   ...  Read more

Podcast episodes

 • Season 1

 • Michal Bakajsa - předseda představenstva Ventos Energy Solutions

  Michal Bakajsa - předseda představenstva Ventos Energy Solutions

  Michal je úspěšný bankéř, který zná tento obor od svého prvopočátku (tedy 90. let) - jaké tedy byly začátky bankovnictví v ČR? Pozvali jsme si ho však především za to, že jeho firma Ventos Energy Solutions vyhrála soutěž o nejlepší inovaci za rok 2023 v rámci soutěže Inovační firma Ústeckého kraje v kategorii MSP. Vítězství jim přinesla jejich průmyslová sušárna pro širokou škálu použití nejen v potravinářském průmyslu, která využívá odpadního tepla z výroby a disponuje nejlepšími tepelně technickými parametry provozu.

 • Petr Chládek - ředitel Jihomoravského inovačního centra

  Petr Chládek - ředitel Jihomoravského inovačního centra

  Jihomoravské inovační centrum (JIC) slaví letos 20 let své existence. V České republice vzniklo jako první a stalo se u nás průkopníkem vytváření podnikatelského a inovačního prostředí (tzv. inovačního ekosystému). Dnes je JIC nejvíce respektovaným inovačním centrem, ke kterému ostatní agentury pro podporu inovací vzhlíží, inspirují se jím. V jeho čele od roku 2017 stojí Petr Chládek, který na JIC dříve působil jako manažer pro regionální inovační strategii.

 • Kristýna Audi Turynová - zakladatelka aplikace Úžasná místa

  Kristýna Audi Turynová - zakladatelka aplikace Úžasná místa

  Z malé facebookové komunity pro maminku až k jedné z nejstahovanějších aplikací zdarma u nás. Jak se z malé radosti vytvořené pro maminku může stát skvělý byznys? Jaké je žít nomádským stylem života? A kolik času na telefonu denně stráví zakladatelka Úžasných míst?

 • Markéta Baginská - Podnikání Pro Holky

  Markéta Baginská - Podnikání Pro Holky

  Otevřenost, upřímnost a potřeba pomáhat ženám ji dovedla až k založení firmy. Nyní má pod sebou více jak 900 žen, kterým pomáhá jít za svým cílem. A daří se jí to. Markéta se od malička věnovala sportu. Působila jako fitness a kondiční trenérka. Právě sport ji naučil cílevědomosti, disciplíně a vytrvalosti. Chuť pomáhat a tvořit komunitu ji nakonec přivedla k založení firmy Podnikání pro holky, kde podporuje ženy, dává jim odvahu a jistotu udělat první podnikatelské kroky. Zároveň je social media expert, business mentor a tvoří podcasty. Kde na to všechno bere energii? Jak si dokáže zorganizovat čas? Jaký byl podnikatelský začátek a jak se dá ukočírovat 900 žen?

 • Filip Matějka - zakladatel GEIM

  Filip Matějka - zakladatel GEIM

  Po létech pokusů a omylů vyrazil na trh s oblečením z nejpevnějšího materiálu na planetě. Filipovi stačilo zhlédnout pouze jedno video o grafenu – nejpevnější nerostné surovině a bylo rozhodnuto. Grafen má obrovský potenciál v oblasti výroby textilu. Je vysoce mechanicky odolný, má tepelnou vodivost, je rychleschnoucí, materiál disponuje vysokou hodnotou UV ochrany, je antibakteriální a udržitelný. Nová vlna v textilním průmyslu byla na světě. Jak k tomu všemu došlo, co předcházelo výrobě, jaké komplikace můžou nastat při práci s grafenem a jak se to dá ze začátku výroby všechno finančně zvládnout?