Ne hladu podcast o výživě

by Ne hladu

Podcast o nejrůznějších zákoutích ze světa výživy se srozumitelnými a ucelenými informacemi, který ti pomůže se v této sféře lépe orientovat. Vyjasní ti nejčastější výživové mýty, pomůže se správným výběrem potravin, seznámí tě se zajímavými hosty a jejich pohledem na výživu a mnoho dalšího. Jednotlivými epizodami tě provedou nutriční terapeutky z Ne hladu - Ing. Mgr. Veronika Pourová, Mgr. Andrea Jakešová a další. ————————— ... 

 ...  Read more

Podcast episodes

 • Season 11

 • 58. díl - Survivor a hubnutí, extrémní hlad a jak funguje jojo efekt (Mgr. Andrea Pospíšil Jakešová a Ing. Mgr. Veronika Pourová)

  58. díl - Survivor a hubnutí, extrémní hlad a jak funguje jojo efekt (Mgr. Andrea Pospíšil Jakešová a Ing. Mgr. Veronika Pourová)

  V dnešním díle si povídáme o tom, jak funguje hubnutí v extrémních podmínkách, jaké má rizika a jak snadné je udržet si rychle shozená kila. V druhé části na Herohero se věnujeme hubnutí celebrit. Co říkáme na diety, které propagují? Na závěr zhodnotíme nový dokument o výživě Hack your health, který nyní najdete na Netflixu. A také vám dnes prozradíme několik novinek, které pro vás chystáme!

 • 57. díl - "Co jsem dnes jedla", intuitivní stravování a studium nutriční terapie v zahraničí (Mgr. Andrea Jakešová a Ing. Mgr. Veronika Pourová)

  57. díl - "Co jsem dnes jedla", intuitivní stravování a studium nutriční terapie v zahraničí (Mgr. Andrea Jakešová a Ing. Mgr. Veronika Pourová)

  Dnes probereme to, jak podle nás vypadá normální jídelníček a co už je mimo normu. Prozradíme, jak často se nám podaří mít ukázkový jídelníček a zda zažíváme také výkyvy na váze. A fandíme trendu intuitivního jezení? V první části dnešního dílu probereme také to, jak vnímáme studium nutriční terapie v Čechách. Učily jsme se papouškovat staré informace ze zaprášených bichlí? V druhé části na Herohero si můžete poslechnout náš názor na studium nutriční terapie v zahraničí a na závěr si dáme jedno odlehčené téma - divné kombinace v jídle! Kdo si dává k snídani burger a víno?

 • 56. díl - Longevity, fatshaming a proč mají lidé nadváhu? (Mgr. Andrea Pospíšil Jakešová a Ing. Mgr. Veronika Pourová)

  56. díl - Longevity, fatshaming a proč mají lidé nadváhu? (Mgr. Andrea Pospíšil Jakešová a Ing. Mgr. Veronika Pourová)

  V dnešním díle se lehce pověnujeme trendu longevity. Existují doplňky stravy, které nám pomohou dožít se 120 let? Důkladně rozebereme také fatshaming a to, zda podle nás trend "body positivity" zašel příliš daleko. Probereme také konkrétní příklady fat shamingu. Fatshamují i nutriční? Nasdílíme také své zkušenosti ze spoluprací s našimi hubnoucími klienty. Dejte nám vědět, jak se vám díl líbil a jaké téma byste ocenili příště! https://herohero.co/nehladu

 • 55. díl - Biohacking, bulletproof coffee a sám sobě expertem na zdraví? (Mgr. Andrea Pospíšil Jakešová a Ing. Mgr. Veronika Pourová)

  55. díl - Biohacking, bulletproof coffee a sám sobě expertem na zdraví? (Mgr. Andrea Pospíšil Jakešová a Ing. Mgr. Veronika Pourová)

  Dnes jsme se pustily do lehce ožehavého tématu, kterým je biohacking. Jaké v tomto trendu vidíme plusy a mínusy? V první části podcastu probereme naše názory na biohacking a práci s vědeckými studiemi o výživě. V druhé části se přesuneme na Herohero, kde probereme konkrétní dil biohackerského podcastu, zmíníme, jaké "biohackerské" metody samy využíváme a řeč bude i o pobytu ve tmě. Na platformě Herohero pro vás nově budeme mít delší díly podcastu, chystáme se i na speciální epizody pro odběratele, Q&A, přibudou i vzorové jídelníčky, recepty a další!

 • 54. díl - Ženské zdraví a výživa. Má strava vliv na plodnost a PMS? (Mgr. Andrea Pospíšil Jakešová a Ing. Mgr. Veronika Pourová)

  54. díl - Ženské zdraví a výživa. Má strava vliv na plodnost a PMS? (Mgr. Andrea Pospíšil Jakešová a Ing. Mgr. Veronika Pourová)

  V dnešním díle podcastu jsme se vrhly na téma ženského zdraví, kterému se v poradnách často věnujeme. Co říkáme na různé protokoly na návrat menstruace? A jaký má výživa vliv na plodnost? Společně probereme pár tipů, na co se v našem jídelníčku soustředit a jaké rady spíš smysl nemají. Budeme rády, když se s námi opět podělíte o to, jak se epizoda líbila.