Ne hladu podcast o výživě

by Ne hladu

Podcast o nejrůznějších zákoutích ze světa výživy se srozumitelnými a ucelenými informacemi, který ti pomůže se v této sféře lépe orientovat. Vyjasní ti nejčastější výživové mýty, pomůže se správným výběrem potravin, seznámí tě se zajímavými hosty a jejich pohledem na výživu a mnoho dalšího. Jednotlivými epizodami tě provedou nutriční terapeutky z Ne hladu - Ing. Mgr. Veronika Pourová, Mgr. Andrea Jakešová a další. ————————— ... 

 ...  Read more

Podcast episodes

 • Season 11

 • 55. díl - Biohacking, bulletproof coffee a sám sobě expertem na zdraví? (Mgr. Andrea Pospíšil Jakešová a Ing. Mgr. Veronika Pourová)

  55. díl - Biohacking, bulletproof coffee a sám sobě expertem na zdraví? (Mgr. Andrea Pospíšil Jakešová a Ing. Mgr. Veronika Pourová)

  Dnes jsme se pustily do lehce ožehavého tématu, kterým je biohacking. Jaké v tomto trendu vidíme plusy a mínusy? V první části podcastu probereme naše názory na biohacking a práci s vědeckými studiemi o výživě. V druhé části se přesuneme na Herohero, kde probereme konkrétní dil biohackerského podcastu, zmíníme, jaké "biohackerské" metody samy využíváme a řeč bude i o pobytu ve tmě. Na platformě Herohero pro vás nově budeme mít delší díly podcastu, chystáme se i na speciální epizody pro odběratele, Q&A, přibudou i vzorové jídelníčky, recepty a další!

 • 54. díl - Ženské zdraví a výživa. Má strava vliv na plodnost a PMS? (Mgr. Andrea Pospíšil Jakešová a Ing. Mgr. Veronika Pourová)

  54. díl - Ženské zdraví a výživa. Má strava vliv na plodnost a PMS? (Mgr. Andrea Pospíšil Jakešová a Ing. Mgr. Veronika Pourová)

  V dnešním díle podcastu jsme se vrhly na téma ženského zdraví, kterému se v poradnách často věnujeme. Co říkáme na různé protokoly na návrat menstruace? A jaký má výživa vliv na plodnost? Společně probereme pár tipů, na co se v našem jídelníčku soustředit a jaké rady spíš smysl nemají. Budeme rády, když se s námi opět podělíte o to, jak se epizoda líbila.

 • 53. díl - Jídlo v USA, šokující dokumenty o výživě a jsou v mase hormony a antibiotika? (Mgr. Andrea Pospíšil Jakešová a Ing. Mgr. Veronika Pourová)

  53. díl - Jídlo v USA, šokující dokumenty o výživě a jsou v mase hormony a antibiotika? (Mgr. Andrea Pospíšil Jakešová a Ing. Mgr. Veronika Pourová)

  Vítáme našeho nového sponzora, kterého si představíme v dnešním díle - a tím je www.natu.cz. A díky naší spolupráci můžete využít slevový kód NEHLADU20 na 20% slevu na nákup na eshopu! A na Instagramu Ne hladu také můžete soutěžit o naše oblíbené produkty Natu v hodnotě 550,-, které jsme pro Vás vybraly. A v dnešním díle podcastu jsme společně probraly naše zkušenosti s jídlem v USA. Co se nám líbilo a co ne? Je za oceánem tráva zelenější a kečup sladší? Na oddechovější povídání o jídle navazujeme tématem šokujících dokumentů o výživě a probereme i to, zda je u nás maso plné hormonů a antibiotik. Dejte vědět, jak vás dnešní epizoda bavila!

 • Season 10

 • 52. díl - Marketingový tým v nutriční poradně: „Celý život jsem chtěla vážit míň.”

  52. díl - Marketingový tým v nutriční poradně: „Celý život jsem chtěla vážit míň.”

  V této čtyřdílné sérii přinášíme rozhovory se čtyřmi "markeťačkami" Zátiší Group, které si v rámci naší dlouhodobé spolupráce vyzkoušely program s jídelníčkem v naší nutriční poradně. My si nyní shrneme jejich dojmy a pocity ze změn v jídelníčku, které každá z těchto žen udělala. Jako čtvrtý a zároveň poslední přinášíme rozhovor s Petrou, která si přála zhubnout. Sama uznává, že hodně cvičí - sportuje i pětkrát týdně a její předchozí pokusy o hubnutí většinou vypadaly tak, že omezila sacharidy, něco shodila a následoval jojo efekt. Díky naší spolupráci však začala jíst víc a uvědomila si, že když své svaly takto zatěžuje cvičením, musí jim i dodat potřebné živiny pro jejich regeneraci a růst - a svalová hmota se jí hned první měsíc odměnila tím, že šla nahoru! Petra nemá pocit, že by se nějak omezovala a tento přístup se snaží předat i svým dětem, které především vede ke sportu, ale nechá je vybírat si potraviny, které mají rády a nabízí jim i nové potraviny, ale do ničeho je nenutí. Petra měří 184 cm a zmínila, že se v minulosti potýkala s tím, že samu sebe vnímala jako „velkou“ a zažila si i nepříjemné vážení v rámci základní školy, kdy byla díky své výšce těžší než jiné spolužačky, což vedlo k mnohým komplexům. Poslechněte si, jak Petra změnila svůj jídelníček a jak se jí podařilo zhubnout tuk a nabrat svalovou hmotu.

 • 51. díl - Marketingový tým v nutriční poradně: „Od chvíle, kdy jsem zpátky zařadila snídaně, už nejsem tak unavená.”

  51. díl - Marketingový tým v nutriční poradně: „Od chvíle, kdy jsem zpátky zařadila snídaně, už nejsem tak unavená.”

  V této čtyřdílné sérii přinášíme rozhovory se čtyřmi "markeťačkami" Zátiší Group, které si v rámci naší dlouhodobé spolupráce vyzkoušely program s jídelníčkem v naší nutriční poradně. My si nyní shrneme jejich dojmy a pocity ze změn v jídelníčku, které každá z těchto žen udělala. Jako třetí přinášíme rozhovor s Nikolou, která zhubla 10 kg po druhém porodu a cílem bylo si hmotnost udržet a začít více přemýšlet nad tím, co jí. Na výsledcích InBody dokonce vyšlo, že by měla Nikola trochu přibrat, a to svalovou hmotu. Řešily jsme spolu pohyb na mateřské, což je téma mnohých čerstvých maminek. Na začátku zkoušela Nikola cca 3x týdně vynechat snídani, k čemuž jí inspiroval přerušovaný půst. Postupem zase však zase snídat začala a chvílí si množství energie, které najednou má. Kromě toho se po změně jídelníčku více zamýšlí nad tím, aby jedla dost bílkovin a velkým krokem pro ni bylo i zlepšení vztahu k jídlu - a zjištění, že je úplně v pořádku dát si občas i maso s knedlíkem a omáčkou. Bavily jsme se o balancu, který je potřeba najít v tom, jak často si člověk dává věci nad rámec jídelníčku i nad tím, jaké výkyvy v naší hmotnosti jsou běžné.