Kübercast

by Ronnie Jaanhold & Siim Pajusaar

KüberCast on küberturvalisuse teemade podcast, kus murrame müüte ja lahkame tabusid. Kõneaineks tulevad teemad on suunatud nii noortele, vanadele, kogenud ja karjääri alustavatele kübermaailma huvilistele ja osalistele. Saadet juhivad Ronnie Jaanhold ja Siim Pajusaar.

Podcast episodes

 • Season 1

 • Kes, mis ja miks on ISO 27001?

  Kes, mis ja miks on ISO 27001?

  Seekordses KüberCASTi saates on saatejuhtidel Ronnie Jaanholdil ja Siim Pajusaarel külas Jüri Voronov – CYBERSI Küberturvalisuse nõustamise ja turbelahenduse osakonna juht. Saates räägitakse täpsemalt ISO 27001 standardist, selle vajalikkusest ning ka auditeerimisprotsessist. Selgeks saab see, et ISO 27001 sertifikaat on võimas tööriist infoturbe tagamiseks ja klientide usalduse suurendamiseks.PS! Peale ISO teemade antakse saates ka üks eriline turbe-teemaline komm! Nimelt räägitakse Inglise teadlaste poolt loodud AI mudelist, mis võimaldab heli põhjal tuvastada klaviatuurilt sisestatavat teksti 95% täpsusega. Kuula seekordset episoodi, et olla teadlikum ning räägi neid teadmisi ka sõbrale edasi – koos hoiame kübermaailma turvalisemana!

 • Nordic-Baltic Security Summit – mis toimus ja mis tulemas on

  Nordic-Baltic Security Summit – mis toimus ja mis tulemas on

  Meie seekordne saade keskendub Nordic-Baltic Security Summit konverentsile, kus kogunevad küberturvalisuse eksperdid ja entusiastid üle maailma, et arutada ja jagada uusimaid teadmisi ning vaateid. Teeme tagasivaate põnevamatele lugudele ning avame mõningad selle aasta võtmeteemad.Sel aastal toimub Security Summit juba 14. septembril, Kultuurikatlas. cybers.eu/en/security-summit

 • Leidsid maast mälupulga - õnn või õnnetus - irdseadmetega seotud riskid

  Leidsid maast mälupulga - õnn või õnnetus - irdseadmetega seotud riskid

  KüberCast´i seekordses osas räägivad saatejuhid Ronnie Jaanhold ja Siim Pajusaar irdseadmetest ning nendes peituvates pahavaradest. Kuula seekordset episoodi, et olla teadlikum ning räägi neid teadmisi ka sõbrale edasi – koos hoiame kübermaailma turvalisemana!

 • Mis on digitaalne jalajälg ja kuidas seda ära kasutatakse?

  Mis on digitaalne jalajälg ja kuidas seda ära kasutatakse?

  KüberCASTi seekordses osas räägivad saatejuhid Ronnie Jaanhold ja Siim Pajusaar digitaalsest jalajäljest ja sellest, kuidas see meie elu võib mõjutada. Kogu digimaailma ja meie tegevust selles saab vaadelda kui metsa – digitaalset metsa. See on selline müstiline paik, kus iga aktiivne ja passiivne samm jätab jälje. Kuula seekordset episoodi, et selles digitaalses metsas mitte ära eksida ja mõista, kuidas nende jälgedega edasi peaks toimetama.

 • Küberturvalisuse ministeerium

  Küberturvalisuse ministeerium

  KüberCast’il on seekord külas Liisa Past, kes on Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi riikliku küberturvalisuse osakonna juht. Saatejuhid Ronnie Jaanhold ja Siim Pajusaar võtavad koos külalisega luubi alla ministeeriumi rolli riigi küberturvalisuses ning arutatakse ka selle üle, mida kodanikud ise ära teha saavad.