Kübercast

by Ronnie Jaanhold & Siim Pajusaar

KüberCast on küberturvalisuse teemade podcast, kus murrame müüte ja lahkame tabusid. Kõneaineks tulevad teemad on suunatud nii noortele, vanadele, kogenud ja karjääri alustavatele kübermaailma huvilistele ja osalistele. Saadet juhivad Ronnie Jaanhold ja Siim Pajusaar.

Podcast episodes

 • Season 2

 • Müüdimurdjad küberis – räägime kuulujuttudest mis liiga laialt levivad

  Müüdimurdjad küberis – räägime kuulujuttudest mis liiga laialt levivad

  Ronnie Jaanhold ja Siim Pajusaar viivad Sind selles episoodis müütide müstilisele maale. Kas oled kunagi mõelnud, kas inkognito režiim tõesti tagab anonüümsuse? Või kas paroolide sagedane vahetamine muudab sind turvalisemaks? Kas antiviirus on nõrkadele ja ega minult niikuidnii midagi võtta pole? Kui jah, siis see saade on just sulle!

 • Kübermaailma trendid: minevik, tulevik ja õppetunnid

  Kübermaailma trendid: minevik, tulevik ja õppetunnid

  Seekordses KüberCasti episoodis vaatavad saatejuhid Siim Pajusaar ja Ronnie Jaanhold ajas tagasi, analüüsides küberintsidente ja trende, mis seda perioodi kujundasid. Arutluse all on teenusetõkestusrünnakud, petuskeemid, kolmandate osapoolte roll küberintsidentides ja nullpäeva turvanõrkused. Samuti on rõhk tuleviku trendidel, nagu identiteedipõhised rünnakud ja tehisintellekti kasutamine küberrünnakutes. Saatest kuuled praktilisi soovitusi küberhügieeni parandamiseks ja kriisijuhtimisplaanide koostamiseks. Head kuulamist!

 • Kübermaailma sõjamängud: sissepõige Locked Shields õppusele

  Kübermaailma sõjamängud: sissepõige Locked Shields õppusele

  Tere tulemast tagasi KüberCasti kuulama! Seekordse episoodi fookuses on üks maailma suurimaid ja realistlikumaid küberkaitse õppusi - Locked Shields. Meil on külas õppuse peakorraldaja, Eesti Kaitseväe kolonelleitnant Urmet Tomp, kes jagab õppuse kohta veidi tausta ja kogemusi. Mida siis tähendab kübermaailma sõjamäng 41 riigi ja üle 4000 osalejaga?

 • Sukeldume tootmissektorisse – mis on kaalul, kuidas läheneda ja mida toob tulevik?

  Sukeldume tootmissektorisse – mis on kaalul, kuidas läheneda ja mida toob tulevik?

  Pidevalt areneval digitaalsel maastikul seisavad tootmisettevõtted silmitsi üha suurema hulga küberjulgeolekuohtudega. KüberCASTi seekordses osas on saatejuht Ronnie Jaanhold koos Hansa Grupi infoturbejuhi Kristian Teiteriga, et süveneda kriitilise infrastruktuuri kaitsmise keerukesse. Saates arutatakse küberturvalisuse rolli olulisust jätkusuutliku tootmise säilitamiseks ja uurivad strateegiaid küberohtude eest kaitsmiseks.

 • The Merge – CYBERS and NEVERHACK: a new dawn in cybersecurity (en)

  The Merge – CYBERS and NEVERHACK: a new dawn in cybersecurity (en)

  In this special edition of KüberCast, we are thrilled to feature Jürgen Erm (CEO of CYBERS) and Arthur Bataille (CEO of NEVERHACK) to discuss their recent mergers. Tune in as they explore the synergies between their technologies, the impact on the cybersecurity industry, and what this means for stakeholders worldwide. This episode is a must-listen for anyone interested in the evolving dynamics of cybersecurity.