Kübercast

by Ronnie Jaanhold & Siim Pajusaar

KüberCast on küberturvalisuse teemade podcast, kus murrame müüte ja lahkame tabusid. Kõneaineks tulevad teemad on suunatud nii noortele, vanadele, kogenud ja karjääri alustavatele kübermaailma huvilistele ja osalistele. Saadet juhivad Ronnie Jaanhold ja Siim Pajusaar.

Podcast episodes

 • Season 2

 • Mõtteviisi häkkimine: Velmari teekond häkkerist küberturvalisuse eksperdini

  Mõtteviisi häkkimine: Velmari teekond häkkerist küberturvalisuse eksperdini

  Seekordses saates avame saladuseloori häkkerite ümber. Justnimelt heade häkkerite ja selle avamiseks oli külas Velmar, kelle kirg ja professionaalsus säravad kübertube maastikul eredalt.Velmar jagab intrigeerivaid näiteid oma tööst, sealhulgas juhtumeid, kus näiliselt turvalised süsteemid varjavad olulisi riske.

 • Küberturvalisemaks läbi teenusedisaini - miks ja kuidas?

  Küberturvalisemaks läbi teenusedisaini - miks ja kuidas?

 • Navigating the Shadows: The Rise, Fall, and Complexities of LockBit Ransomware

  Navigating the Shadows: The Rise, Fall, and Complexities of LockBit Ransomware

  Explore the intricate world of LockBit ransomware, from its emergence and operational tactics to its takedown efforts and broader cybersecurity implications, with insights from threat intelligence expert Alexander Leslie.

 • BIG TALK: The Era of Data, Security and AI (en)

  BIG TALK: The Era of Data, Security and AI (en)

  The convergence of Data Security and AI is reshaping how businesses approach digital transformation. In this KüberCast episode, industry experts from TEHIK and Elastic dive deep into this pivotal topic. They explore the challenges and opportunities presented by vast data landscapes, the transformative role of AI and machine learning in enhancing security measures, and the ethical considerations in AI adoption. A must-listen for professionals keen on understanding the future of digital security and innovation!

 • Vene häktivistid - odav populaarsus, käitumismustrid ja Eesti kaitsevõimekus

  Vene häktivistid - odav populaarsus, käitumismustrid ja Eesti kaitsevõimekus

  Tegemist on episoodiga mille pikem sisukirjeldus võib tekitada mõttetuid probleeme. Aga see on kuulamist väärt, sest vene häktivistid figureerivad uudistes pidevalt. Kuid kes nad on? Kuidas nad tegutsevad ja miks nad on nii erilised? Kas nad lihtsalt lehvitavad või on nende tegevusel ka mingi reaalne mõju? Selgub, et nad elavad oma elu üsna avalikult ja põhifiguuridest on üsna palju teada. See on nagu kübermaailma „The Bold and the beatiful“.