Hudební legendy

by rádio Trojka

Jejich jméno je nositelem hudební kultury. Oni určovali směr, kterým se hudební trendy budou ubírat. Stali se úspěšnými, oceňovanými, uznávanými. Jaký byl ale jejich životní příběh? Co se skrývá za pozlátkem úspěchu?

Podcast episodes

 • Season 1

 • Karel Gott

  Karel Gott

  Osm dílů vzpomínek na ty největší světové hudebníky, interprety nestárnoucích hitů, ikony domácí nebo světové scény. Pořad Hudební legendy nás dovedl až na samý konec prázdnin a my stojíme před jeho posledním dílem, který by měl udělat tu správnou, jedinečnou a velkolepou tečku za tímto pořadem. Takové zakončení dokáže obstarat jen jeden interpret. Největší tuzemská hudební stálice, hvězda a vynikající člověk, jenž nás opustil 1. října roku 2019.

 • Elvis Presley

  Elvis Presley

  Král Rock 'n' Rollu nezemřel a jednou se vrátí. V to věří velká masa fanoušků Elvise Presleyho po celém světě. Dnes se skutečně vrátí, alespoň na hodinu v našem vysílání, kdy projdeme Elvisovým životem a hudební dráhou a celé vyprávění ukončíme v roce 1977. Je před námi vůbec nejhlubší návrat do historie. Návrat za zpěvákem, který si jako jeden z prvních dokázal podmanit téměř celý svět.

 • Iveta Bartošová

  Iveta Bartošová

  Pohádkový a tragický .. takový byl život zpěvačky Ivety Bartošové. Několikanásobná zlatá slavice měla hlas, který se dokázal dotknout srdce. Nakonec i její život a jeho konec se musel dotknout srdce většiny lidí. Desítky nádherných písní, které zůstaly na světě po Ivetě Bartošové, jsou důkazem jejího velkého hudebního talentu a píle, která jí několikrát dovedla na český hudební vrchol. Bohužel její kariérní úspěch byl vykoupen velkým partnerským trápením, které nakonec stálo za koncem této úžasné zpěvačky.

 • Michael Jackson

  Michael Jackson

  V dnešním vydání pořadu Hudební legendy budeme vzpomínat na skutečně velkou osobnost populární hudby. Čeká nás putování za životem a kariérou Michaela Jacksona, historicky nejúspěšnějšího interpreta na světě. Člověka, který v ostatních vzbuzoval emoce a to nejen svou hudbou. Velká část světa ho milovala a svět bez Jacksona si nedovedla ani představit. Přesto už uběhlo 14 let ode dne, kdy nás opustil.

 • Miroslav Žbirka

  Miroslav Žbirka

  Zpěvák s citem pro dobrou hudbu, který dokázal v osmdesátých letech porazit i Karla Gotta v anketě Zlatý slavík a dokázal nádherně propojit českou a slovenskou hudební scénu svými hity, ve kterých neměl žádný problém plynule přecházet z jednoho jazyka do druhého.Meky Žbirka byl jedním z nejvýraznější a nejtalentovanějších hudebníků československé scény, který navíc dokázal navázat na své úspěšné období v osmdesátých letech, a podařilo se mu až do poslední chvíle psát velmi pěkné a populární písničky.