Od Lublina po Strasburg. Jak wygl...

Od Lublina po Strasburg. Jak wygląda chirurgiczna „Ekstraklasa”? – prof. Justyna Wyroślak-Najs

ZaFIKsowany by Daniel Chmarzyński

Episode notes

Czy roboty zastąpią chirurgów, czy są tylko precyzyjnym przedłużeniem ich rąk? Gościem dzisiejszego odcinka jest dr n. med. Justyna Wyroślak-Najs – wybitna chirurg, profesor UM w Lublinie i pionierka nowoczesnych metod operacyjnych.

Rozmawiamy o tym, jak doświadczenie z prestiżowych ośrodków w Amsterdamie czy Strasburgu przekłada się na polską rzeczywistość medyczną w 2026 roku. Poruszamy tematy budzące emocje: od chirurgii robotycznej, przez naukę na symulatorach, aż po walkę ze stereotypami w ramach „Chirurgicznego Dnia Kobiet”.

To odcinek dla każdego, kto interesuje się przyszłością medycyny i chce poznać kobietę, która tę przyszłość buduje każdego dnia.

Keywords
#ChirurgiaRobotyczna #Medycyna #JustynaWyroślakNajs #Chirurgia #NowoczesnaMedycyna #RobotMedox #KobietyWMedycynie #Onkologia #EdukacjaMedyczna #LublinMedyczny #Innowacje2026