YFU Eesti maailmakodanike podcast!

by YFU Eesti MTÜ

Kultuuri- ja haridusprogramme pakkuv Youth For Understanding ehk YFU Eesti MTÜ pakub 14-18aastastele noortele võimalust minna vahetusaastale. Siin podcastis kohtume erinevate yfukatega, kes on juba vahetusaastal käinud või YFUga mõnel muul moel lähedalt seotud. Loodame, et need lood inspireerivad, julgustavad ja tõstavad Su tuju. Head kuulamist!

Podcast episodes

 • Season 2023

 • #46 Keir Veskiväli vahetusaastast USAs ja ettevõttest Singapuris

  #46 Keir Veskiväli vahetusaastast USAs ja ettevõttest Singapuris

  Keir Veskiväli on ettevõtja, investor ja juht. Peale oma vahetusaastat USA-s on ta elanud näiteks ka Saksamaal, Singapuris, Vietnamis, Malaisias kui Indias. Saksamaal asutas ta ettevõtte Smartly, mille ehitas ta üles Malaisias. Peale intensiivselt töiseid aastaid tegi ta ettevõttega ka exiti. Täna juhib ta järgmist finants-ettevõtet Finbite, mis pakub ettevõetele nutikaid arvelahendusi.Ta jagab meiega oma filmiliku vahetusaasta kogemusi Ameerikast. Mida kirjeldavad näiteks koolikeskne igapäev, home-coming ball, toidusõjad, relvade nägemine, narkoreidid koolis, erinevad sõpruskonnad ja kõrgtasemel spordi tegemine.Podcastis jagab ta oma kirevaid vahetusaasta lugusid ja kogemusi Singapuris oma ettevõtte kasvatamisest.

 • Season 2022

 • #45 Merle Eek 2022. aasta vahetuspereks olemisest

  #45 Merle Eek 2022. aasta vahetuspereks olemisest

  Täna on külas 2022. aasta vahetuspere tiitli saanud perekonda esindav Merle Eek!Merle peres on veedab oma vahetusaastat tänavu juba kolmas vahetusõpilane. Eelnevalt on nende kolme lapse kõrval olnud noormees Hispaaniast, neiu Jaapanist ja nüüd neiu Uruguayst. Ta ise ütleb, et tal oli vahetusõpilase võtmise suhtes palju hirme ja täna on tal väga hea meel, et ta neist lahti lasi!Räägime sellest, kuidas hirmutav mõte oma tütar vahetusaastale saata, muutus ajaga hoopis ise vahetuspereks hakkamiseks.Mis sai Merle hirmust, et ta ei oska ju piisavalt inglise keelt?Mida pidas Jaapani vahetusõpilane Eesti bussides suureks ebaviisakuseks ja Uruguay neiu tavaliseks?Hispaania noormehe 5 lemmikasja Eesti juures?Kuidas tänu kolmele vahetusõpilasele hakkas Merle pere hindama varem tavalisena tundunud pisiasju.Kuidas seletada vahetusõpilastele, et Eestis tuleb kanda nii mütsi, salli ja kindaid.Lisaks jagab Merle soovitusi ja mõtteid teistele peredele, kes on mõelnud vahetuspereks hakkamisele!

 • #44 Sanna Lutsoja vahetusaastast USA-s ja Norras elamisest

  #44 Sanna Lutsoja vahetusaastast USA-s ja Norras elamisest

  Tänane külaline Sanna Lutsoja veetis oma vahetusaasta YFU-ga USA-s. Peale oma vahetusaastat jäi ta YFU vabatahtlike seas silma oma erilise aktiivsusega eriti sponsorkoolituste tegemise osas. Tänaseks on ta elanud 8 aastat Norras ja kuna YFU on tema jaoks eriti südame lähedane, siis on ta kuulunud ka YFU Norra juhatuse liikmete hulka.Sanna on mitmekordne ettevõtja. Peale ta vau-emotsioone täis vahetusaasta mälestusi räägime ka sellest, kuidas temast sai ettevõtja ja kuidas see ettevõte kolme aastaga exitini jõudis. Sannat intervjueeris yfukas Tiina Pärtel.

 • #43 Kättlin ja Taavi Küttis vahetuspereks olemise kogemusest

  #43 Kättlin ja Taavi Küttis vahetuspereks olemise kogemusest

  Täna on külas YFU Eesti vahetuspere vanemad Kättlin ja Taavi Küttis.Nende 4-lapselises peres veetis eelmisel hiljuti vahetusaasta Mehhiko neiu Ankelyn, kes oli nende sõnul juba esimest päevast nagu oma laps. Vahetusaasta kogemusi on neil ka tänu oma poja Robini Uruguaysse vahetusõpilaseks saatmisele ja mitme Eestis oleva vahetusõpilase tugiisikuks olemisele. Täna on nad ajutine pere ka ühele Saksamaa neiule, kes on nende sõnul hoopis teistsugune kui oli esimene vahetusõpilane.Kuuleme veel sellest, kuidas Ankelyn iga päev 5 uut eestikeelset sõna õppis ja perele eesti keelseid presentatsioone tegi.*Kui eriline võib ühe saksa neiu jaoks olla lume nägemine?*Kuidas valmistasid nad end ette oma poja aastaks Uruguaysse saatmiseks?Lisaks jagavad nad oma kogemusest kõige tähtsamaid soovitusi teistele peredele, kes soovivad hakata vahetuspereks.

 • #42 Tiina Tubli vahetusaastast Tšiilis ja õpetajaks olemisest Taanis

  #42 Tiina Tubli vahetusaastast Tšiilis ja õpetajaks olemisest Taanis

  Räägime sellest kuidas jõudis Yfukas Tiina Tubli peale oma vahetusaastat Tšiilis ja ülikooliõpinguid Taanis töötama õpetajana Elvasse! Tema vahetusaastat kirjeldavad sõnad: meeletu, avastusterohke ja täiskasvanuks saamine. Räägime nii nende sõnade taga peituvast kui ka sellest, miks Tiina ütleb, et Tšiili minnes on võimalus kogeda kogu maailma? Miks nende vahetusperes teenija oli? Kui palju Tšiili inimestele üksteist katsuda meeldib? Ja mis oli tema jaoks erinev Tšiilis versus Taanis õppimise juures? Tiinat intervjueerib yfukas Tiina Pärtel.