Uganda

Published: Mar 19 2020

Yemyeşil ormanlarıyla Afrika’nın en popüler ülkeleri arasında yer alan Uganda’da macera dolu bir geziye hazır mısınız? Sık ve görkemli ağaçlardan oluşan ormanları, dağları, nehir ve gölleri, bu doğal mekanlara ev sahipliği yapan sevimli hayvanları sayesinde Uganda’ya ulaştığınızda kendinizi bambaşka bir dünyada bulacaksınız.

Resmi adı Uganda Cumhuriyeti olan ülke, Afrika’nın doğusunda yer alıyor. Yaklaşık 50 milyonluk nüfusa sahip ülkenin en kalabalık şehri başkenti Kampala. Ülkenin ekonomisi; hayvancılık, avcılık ve tarıma dayanıyor.

Uganda’nın denize kıyısı bulunmuyor. Genel olarak tropikal iklimin hakim olduğu bölge, dağlık olduğundan serin bir havaya sahip. Ortalama sıcaklık 17-30 derece arası değişiyor ancak bu rakamların altına inmiyor. Geniş ormanları nedeniyle kurak aylarda dahi yağışla karşılaşabilirsiniz.

Uganda’da dağ gorilleriyle tanışabilir, timsah ve hipopotamlarla yüzebilir, yemyeşil ormanlarda uzun yürüyüşlere çıkabilir kısacası kendinizi tam anlamıyla doğal hayatın içerisinde bulabilirsiniz