Madagaskar

Published: Mar 18 2020

Lemurlar, baobablar, yağmur ormanları, çöller; Madagaskar açık hava meraklıları için rüya gibi bir fırsat! Disney filmleri ve National Geographic belgesellerinden edindiğimiz ufak çaplı bilgilerle bile kendine hayran bırakan bu sıcacık Afrika ülkesinde keşfedilecek öyle gizli güzellikler, deneyimlenecek öyle etkinlikler var ki; normal bir tatil planınızı bir hafta on gün arası yapıyorsanız, Madagaskar’a biraz daha özen gösterip uzun soluklu bir tatil planlamanızı öneririz.

Madagaskar’ın eşsiz doğasından etkilenmemek elde değil, peki ya içindeki dostlarımız? Ülkeyle bütünleşmiş olan yüzük kuyruklu lemur dışında burada –ve sadece burada- görebileceğiniz yüzlerce hayvan türü var. Buradaki her canlı öyle özel ki, neredeyse %90’ı dünyanın başka hiçbir yerinde bulunamıyor.

Tabii güzellikleri burada bitmiyor; dünyanın en berrak plajları ve binlerce bitki türüyle de Madagaskar’da tanışacaksınız. Bu baş döndürücü güzellikteki tabiatta, gerçekten başınız dönecek! Zira yağmur ormanlarından çöle varmanız yalnızca 300km!