Kolombiya

Published: Mar 18 2020

Latin Amerika’nın gizli gücüdür Kolombiya. Bir yanında Brezilya, Venezuela, diğer yanında Ekvador ve Peru, öbür tarafında Karayip Denizi ve Panama, berikinde Büyük Okyanus yer alır. Bulunduğu konumun hakkını da fazlasıyla verir. Her birinden bir parça katıp harmanlayarak ortaya eşsiz bir zenginlik çıkartır. Bunu ister doğal güzelliklerine yorun, isterseniz de kültürel çeşitliliğine… Nereden bakarsanız bakın, Kolombiya’nın sahip olduğu gerçeküstü bir güzelliği, bir büyüsü vardır.

Kolombiya, ismini Amerika kıtasına gelen ilk Avrupalı olan Kristof Kolomb’dan almış olmasına rağmen, aslında Kolomb buraya hiç ayak basmamıştır. İspanyol sömürgeler gelmeden önce de bu toprakların da bir sahibi vardı elbet. Muisca, Tairona ve Quimbiya gibi uygarlıkların ana vatanı olan Kolombiya’da hala yerli halka rastlamak mümkün.

Kolombiya, dünyanın en popüler seyahat noktalarından biri olmayı sonuna kadar hak ediyor. Amazon ormanlarıyla çevrili bölgeleri, güneşin hiç eksik olmadığı plajları, onlarca kültürün harmanlanmasıyla ortaya çıkan renkli gelenekleri, ıssız çölleri, karlarla kaplı dağları, kızgın volkanları, cam gibi suları ve kahve tarlalarıyla her taraftan bir güzellik iddiasında bulunuyor.