Trenerzy Umysłu - Best Brain

by Bartłomiej Boral, Tobiasz Boral

Trenerzy Umysłu - Bracia Boral. Kim jesteśmy? Czy marzysz o tym, aby realnie pomóc Twojemu dziecku w nauce? Jeśli jesteś rodzicem zaangażowanym w rozwój swoich dzieci, to zapewne odpowiedź brzmi “tak”. Od wielu lat pomagamy dzieciom i dorosłym szybciej przyswajać wiedzę. Po sukcesach w Mistrzostwach Polski, pojechaliśmy jako pierwsi Polacy w historii na Mistrzostwa Świata Pamięci🏆, przywożąc stamtąd dwa medale i szóste miej ...   ...  Read more

Podcast episodes

 • Season 2

 • Matematyka i Sekrety Skutecznego Wsparcia Dziecka w Nauce - rozmowa z Olą Jakubczak

  Matematyka i Sekrety Skutecznego Wsparcia Dziecka w Nauce - rozmowa z Olą Jakubczak

  Zapisz się na Mistrzostwa Polski Pamięci już dziś! https://zapisy.mistrzostwa.bestbrain.pl/ Zapraszamy na nową odsłonę "Trenerów umysłu"-"Trenerzy umysłu. Rozmowy z Ekspertami." Nowy odcinek co dwa tygodnie! Zadbaj o swój umysł! 🎓 Skorzystaj z naszej autorskiej metodyki: https://bestbrain.education Zapisz się do newslettera! https://n.bestbrain.pl/newsletter Sprawdź naszą ofertę zajęć!👓 https://bestbrain.education/kurs-dla-dzieci/ Szukasz więcej eksperckiej wiedzy? - 🔔Zasubskrybuj nasz kanał - 👓Przeczytaj artykuły na naszym blogu: https://bestbrain.education/blog ✍Zapisz się na pierwszą lekcję! https://bestbrain.education Matematyka i Sekrety Skutecznego Wsparcia Dziecka w Nauce - rozmowa z Olą Jakubczak https://www.instagram.com/przestrzen_pozytywnej_edukacji?igsh=dnYzdHo2ajJ3dGo2 W najnowszym odcinku "Trenerów Umysłu - Rozmowy z Ekspertami" Tobiasz Boral zasiądzie do rozmowy z Olą Jakubczyk, nauczycielką matematyki. Eksperci zgłębią, jakie kluczowe umiejętności rozwija nauka matematyki oraz przeanalizują wyzwania edukacyjne, takie jak praktyczne zastosowanie teorii oraz presje związaną z ocenami. Spojrzą krytycznie na obecne struktury polskiego systemu edukacji i sposoby oceniania, eksplorując zarówno jego mocne, jak i słabe strony. Ponadto skupią się na roli wyznaczania celów w procesie nauki oraz na znaczeniu doceniania własnych osiągnięć, poczucia własnej wartości i poczucia sprawczości.

 • Bezpieczna Przestrzeń Rozwoju i Samoregulacja Dziecka -rozmowa z Agnieszką Stążką Gawrysiak

  Bezpieczna Przestrzeń Rozwoju i Samoregulacja Dziecka -rozmowa z Agnieszką Stążką Gawrysiak

  Zapisz się na Mistrzostwa Polski Pamięci już dziś! https://zapisy.mistrzostwa.bestbrain.pl/ Zapraszamy na nową odsłonę "Trenerów umysłu"-"Trenerzy umysłu. Rozmowy z Ekspertami." Nowy odcinek co dwa tygodnie! Zadbaj o swój umysł! 🎓 Skorzystaj z naszej autorskiej metodyki: https://bestbrain.education Zapisz się do newslettera! https://n.bestbrain.pl/newsletter Sprawdź naszą ofertę zajęć!👓 https://bestbrain.education/kurs-dla-dzieci/ Szukasz więcej eksperckiej wiedzy? - 🔔Zasubskrybuj nasz kanał - 👓Przeczytaj artykuły na naszym blogu: https://bestbrain.education/blog ✍Zapisz się na pierwszą lekcję! https://bestbrain.education Bezpieczna Przestrzeń Rozwoju i Samoregulacja Dziecka -rozmowa z Agnieszką Stążką Gawrysiak https://www.instagram.com/dylematki?igsh=bzZvZHcyNjZycWVn W najnowszym odcinku "Trenerów Umysłu - Rozmowy z Ekspertami", Bartłomiej Boral zaprasza do rozmowy Agnieszkę Stążkę Gawrysiak, autorkę książki o selfregulation oraz coachkę interwencyjną. Eksperci skupiają się na temacie właściwego wspierania dziecka w procesie edukacji. Omawiają tworzenie bezpiecznej, wspierającej przestrzeni do rozwoju dziecka oraz budowanie poczucia własnej wartości i pozytywne wzmocnienie. Rozmawiają również o kluczowej roli samoregulacji i relacji między rodzicami a dzieckiem, jak i dzieckiem a nauczycielem w kontekście pełnego rozwoju jednostki. To inspirujące spotkanie dla wszystkich, którzy pragną lepiej zrozumieć, jak wspierać dzieci w ich drodze ku samodzielnemu uczeniu się i rozwojowi osobistemu.

 • Sekrety Treningu Pamięci: Rady od Mistrzyni Polski - rozmowa z Martyną Ekert

  Sekrety Treningu Pamięci: Rady od Mistrzyni Polski - rozmowa z Martyną Ekert

  Zapisz się na Mistrzostwa Polski Pamięci już dziś! https://zapisy.mistrzostwa.bestbrain.pl/ Zapraszamy na nową odsłonę "Trenerów umysłu"-"Trenerzy umysłu. Rozmowy z Ekspertami." Nowy odcinek co dwa tygodnie! Zadbaj o swój umysł! 🎓 Skorzystaj z naszej autorskiej metodyki: https://bestbrain.education Zapisz się do newslettera! https://n.bestbrain.pl/newsletter Sprawdź naszą ofertę zajęć!👓 https://bestbrain.education/kurs-dla-dzieci/ Szukasz więcej eksperckiej wiedzy? - 🔔Zasubskrybuj nasz kanał - 👓Przeczytaj artykuły na naszym blogu: https://bestbrain.education/blog ✍Zapisz się na pierwszą lekcję! https://bestbrain.education Sekrety Treningu Pamięci: Rady od Mistrzyni Polski - rozmowa z Martyną Ekert W najnowszym odcinku "Trenerzy Umysłu - Rozmowy z Ekspertami", Tobiasz Boral spotyka się z Martyną Ekert, obecną Mistrzynią Polski w szybkim zapamiętywaniu, doświadczoną trenerką rozwoju umysłowego oraz certyfikowaną trenerką Best Brain. W trakcie dyskusji eksperci analizują, jak trening pamięci wpływa na nasze zapamiętywanie oraz jak efektywnie trenować. Martyna Ekert dzieli się swoimi doświadczeniami z Mistrzostw Polski Pamięci oraz analizuje, czy warto wziąć w nich udział. Ponadto poruszają kwestie metodyki treningu pamięci oraz problemów edukacyjnych, oferując praktyczne wskazówki oparte na swoim wieloletnim doświadczeniu w nauce dzieci i dorosłych. Jeśli interesuje cię rozwój pamięci i techniki zapamiętywania, ten odcinek z pewnością zapewni ci mnóstwo cennych informacji i inspiracji.

 • Odkryj Swój Styl Myślenia i Wykorzystaj Jego Potencjał- rozmowa z Mileną Jastrzębską

  Odkryj Swój Styl Myślenia i Wykorzystaj Jego Potencjał- rozmowa z Mileną Jastrzębską

  Zapraszamy na nową odsłonę "Trenerów umysłu"-"Trenerzy umysłu. Rozmowy z Ekspertami." Nowy odcinek co dwa tygodnie! Zadbaj o swój umysł! 🎓 Skorzystaj z naszej autorskiej metodyki: https://bestbrain.education Zapisz się do newslettera! https://n.bestbrain.pl/newsletter Sprawdź naszą ofertę zajęć!👓 https://bestbrain.education/kurs-dla-dzieci/ Szukasz więcej eksperckiej wiedzy? - 🔔Zasubskrybuj nasz kanał - 👓Przeczytaj artykuły na naszym blogu: https://bestbrain.education/blog ✍Zapisz się na pierwszą lekcję! https://bestbrain.education Odkryj Swój Styl Myślenia i Wykorzystaj Jego Potencjał- rozmowa z Mileną Jastrzębską [S2O13] https://milenajastrzebska.pl/ W najnowszym odcinku "Trenerzy Umysłów - Rozmowy z Ekspertami", Bartłomiej Boral zasiądzie do rozmowy z Mileną Jastrzębską, cenioną trenerką biznesu, przedsiębiorczynią i ekspertką FRIS. Ich dyskusja skupi się na stylach myślenia oraz działania, analizując wpływ ich zrozumienia na nasze relacje społeczne, partnerskie i rodzinne. Milena Jastrzębska wskażę na istotę rozumienia różnorodności w myśleniu i funkcjonowaniu mózgu, podkreślając znaczenie tej wiedzy w kształtowaniu naszej osobowości już we wczesnym dzieciństwie. Nie zabraknie także omówienia design thinking jako narzędzia wspierającego kreatywne podejście do rozwiązywania problemów w biznesie i życiu codziennym. Eksperci zwrócą uwagę na to, jak głębsze zrozumienie tych kwestii może prowadzić do bardziej efektywnego działania i osiągania sukcesów zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej.

 • Kompetencje Przyszłości: Techniki Aktywnej Nauki - rozmowa z Natalią Mizerską

  Kompetencje Przyszłości: Techniki Aktywnej Nauki - rozmowa z Natalią Mizerską

  Zapraszamy na nową odsłonę "Trenerów umysłu"-"Trenerzy umysłu. Rozmowy z Ekspertami." Nowy odcinek co dwa tygodnie! Zadbaj o swój umysł! 🎓 Skorzystaj z naszej autorskiej metodyki: https://bestbrain.education Zapisz się do newslettera! https://n.bestbrain.pl/newsletter Sprawdź naszą ofertę zajęć!👓 https://bestbrain.education/kurs-dla-dzieci/ Szukasz więcej eksperckiej wiedzy? - 🔔Zasubskrybuj nasz kanał - 👓Przeczytaj artykuły na naszym blogu: https://bestbrain.education/blog ✍Zapisz się na pierwszą lekcję! https://bestbrain.education Kompetencje Przyszłości: Techniki Aktywnej Nauki- rozmowa z Natalią Mizerską W najnowszym odcinku "Trenerzy Umysłu-Rozmowy z Ekspertami", Tobiasz Boral rozmawia z Natalią Mizerską, neuroedukatorką. W trakcie fascynującej dyskusji, eksperci analizują konkretne techniki aktywnej nauki, odkrywając, co sprawia, że nasz mózg jest bardziej skłonny do przyswajania wiedzy. Tematem rozmowy jest również analiza, czy świadomie wykorzystujemy zdobytą wiedzę na temat funkcjonowania naszego mózgu. Ponadto, Eksperci wspólnie analizują, jakie kompetencje będą kluczowe w przyszłości oraz jak możemy je rozwijać już teraz. Odcinek obfituje w inspirujące wnioski i praktyczne wskazówki dla wszystkich, którzy pragną lepiej wykorzystać potencjał swojego umysłu.