Power BI Kafíčko

by Štěpán Rešl, Jiří Neoral

Svět Power BI je veliký a neustále se rozšiřuje. Proto jsme si pro vás připravili tento podcast, kde rozebíráme různá témata ohledně reportů, datového modelu, nasazování, správy prostředí, zajímavých projektů ale i ohledně předávání znalostí. Kdo je za mikrofony? Jirka Neoral a Štěpán Rešl.

Podcast episodes

 • Season 3

 • Power BI Kafíčko - GraphQL

  Power BI Kafíčko - GraphQL

  Po delší odmlce jsme zpět a přinášíme dost nové téma z světa Microsoft Fabric. Jde o GraphQL, které je často srovnávané s REST API. K čemu je nám to dobré? Respektive, je nám to vůbec k něčemu dobré? Jak to využít? Už k tomu existuje cenovka? Tak přesně tyto otázky jsou něco, co budeme společně řešit.

 • Power BI Kafíčko - Přesycení informacemi

  Power BI Kafíčko - Přesycení informacemi

  Přesycení informacemi je téma, se kterým se setkáváme na denním pořádku. Je vlastně jedno, zda v reportech, ve zprávách nebo i jen při jízdě městem. Změť barev, různých fontů, velikostí a vizuálních prvků na nás zkrátka působí. Jak je to ale přesně v reportech a na co si dát pozor?

 • Power BI Kafíčko - Microsoft Fabric

  Power BI Kafíčko - Microsoft Fabric

  Microsoft Fabric aka vlajková datová loď. Co to tedy je? Jak mi to může pomoci, mám se o to zajímat, kolik to stojí? Na tyto a mnohé další otázky se bude snažit dnes Štěpán Jirkovi odpovědět.

 • Power BI Kafíčko - Alerty

  Power BI Kafíčko - Alerty

  Typů Alertů v Power BI je celá řada a každý z nich má zcela jiný účel. Spolu s Jirkou jsme si na ně posvítili a pobavili se o tom, jaké druhy Alertů jsou za nás preferované.

 • Season 2

 • Power BI Kafíčko - Data Magician (special guest Reid Havens)

  Power BI Kafíčko - Data Magician (special guest Reid Havens)

  In this episode of the Power BI Kafíčko, we talk with Reid, who is well-known as a Data Magician (Reid Havens). Reid is very well known for his creations, both on the technical and visual sides. So, where does the debate take us today? To the regions of data visualization, the Fabric field, and the depths of relics such as VBA. | Reid Havens - As the founder of Havens Consulting Inc. and a Microsoft MVP, Reid is a seasoned professional with a wealth of experience in technology, organizational management, and business analytics. With a Master's Degree in Organizational Development and a background in consulting for Fortune 10, 50, and 500 companies, Reid has the knowledge and expertise to help your organization succeed. In addition to his corporate experience, Reid is also a highly sought-after instructor, teaching Business Intelligence, reporting, and data visualization at the University of Washington and other universities. His passion for education extends beyond the classroom, as he has co-authored the DP-500 Enterprise Azure Analyst certification exam for Microsoft and developed numerous training curriculum's delivered to companies around the world. - LI profile, Website, YouTube | Štěpán Rešl - LI profile | Jiří Neoral - LI profile | #PowerBI #PowerBIKaficko #Czech