Podcast olimpijski

by Podcast olimpijski

„Podcast olimpijski” będzie się ukazywał co tydzień we wtorki, począwszy od 17 października 2023 roku. Łącznie powstanie kilkadziesiąt odcinków z największymi gwiazdami polskiego sportu. Wszystkie rozmowy będą dostępne na stronie głównej portalu oraz w serwisie Interia Sport. Skrócone wersje odcinków będą nadawane w stacji Super Polsat.

Podcast episodes

  • Podcast Olimpijski. Wilfredo León – jak został Polakiem i czy istnieje życie poza siatkówką

    Podcast Olimpijski. Wilfredo León – jak został Polakiem i czy istnieje życie poza siatkówką

    Kolejny reprezentant Polski w siatkówce w Podcaście Olimpijskim! Na poprzednich mistrzostwach Europy Wilfredo León nie tylko sięgnął z kadrą po złoty medal, ale został też wybrany MVP turnieju. W rozmowie z Aleksandrą Szutenberg opowiada m. in. o swojej młodości na Kubie, zainteresowaniach poza siatkówką, a także w jaki sposób nauczył się języka polskiego. – Żona pilnowała mnie, bym codziennie z kimś rozmawiał, nie chował się. Oglądaliśmy też polskie filmy, słucham muzyki. Najwięcej jednak uczę się na kadrze. Polski język jest tu w każdej sekundzie, nie ma szans, by mówić po angielsku – wyznaje przyjmujący polskiej kadry. W rozmowie odpowiada również na pytanie, w ilu procentach czuje się Polakiem.

  • Podcast Olimpijski – Dominik Czaja i Mateusz Biskup

    Podcast Olimpijski – Dominik Czaja i Mateusz Biskup

    W najnowszym odcinku Podcastu Olimpijskiego gościmy mistrzów świata i Europy w wioślarstwie – Dominika Czaję i Mateusza Biskupa. Do naszego programu zawitali tuż po zdobyciu brązowego medalu w czwórce podwójnej na mistrzostwach Europy w węgierskim Szeged. – Mamy pewien niedosyt, który na pewno przekujemy w jeszcze cięższą pracę – zapewnia Dominik. Wioślarze w rozmowie z Aleksandrą Szutenberg opowiadają o swoich przygotowaniach do igrzysk w Paryżu, o tym, jak świętowali największe sukcesy, a także o miejscu, które spokojnie mogliby nazwać swoim drugim domem.

  • Podcast Olimpijski. Grzegorz Łomacz o drugiej młodości w kadrze

    Podcast Olimpijski. Grzegorz Łomacz o drugiej młodości w kadrze

    Zdobył mistrzostwo świata i Europy, a na igrzyskach występował dwukrotnie. W siatkarskiej kadrze Polski Grzegorz Łomacz jest od 15 lat i właśnie szykuje się do kolejnego reprezentacyjnego sezonu. – Jestem z pokolenia bardziej doświadczonych zawodników, ale czuję się dobrze w grupie i z młodszymi siatkarzami mam dobry kontakt. Czuję się, jakbym miał dziesięć lat mniej – wyznał w rozmowie z Aleksandrą Szutenberg rozgrywający reprezentacji Polski. W mediach nie udziela się często, ale specjalnie dla Interii opowiedział o wrażeniach z gry w kadrze, ulubionych momentach na zgrupowaniach, relacjach z Nikolą Grbiciem, a także o perspektywach po zakończeniu kariery.

  • Podcast Olimpijski. Iga Baumgart-Witan o sporcie i życiu poza nim

    Podcast Olimpijski. Iga Baumgart-Witan o sporcie i życiu poza nim

    W dzisiejszym wydaniu Podcastu Olimpijskiego zagościła mistrzyni i wicemistrzyni olimpijska, a także multimedalistka mistrzostw świata i mistrzostw Europy w sztafetach 4x400 metrów. Iga Baumgart-Witan, potocznie zwana też „Grażynką”, opowiedziała nie tylko skąd się wziął ten przydomek, ale też o swoim mężu, pieniądzach oraz o imprezach. Nie zabrakło oczywiście tematów sportowych. Dlaczego po kłopotach zdrowotnych nie zdecydowała się na zakończenie kariery? – Nie czuję się spełniona. W sztafecie już mamy wszystko, ale indywidualnie chciałabym pobić rekord życiowy – wyznała w rozmowie z Aleksandrą Szutenberg.

  • Podcast Olimpijski – Katarzyna Zdziebło i Dawid Tomala

    Podcast Olimpijski – Katarzyna Zdziebło i Dawid Tomala

    Gośćmi najnowszego odcinka Podcastu Olimpijskiego są mistrz olimpijski w chodzie Dawid Tomala i wicemistrzyni świata, a na co dzień lekarka, stażystka radiologii - Katarzyna Zdziebło. W rozmowie z Aleksandrą Szutenberg zdradzą, "gdzie byli, gdy ich nie było", dlaczego nie tylko trenują, ale też pracują i o co będzie nomen omen "chodzić" w olimpijskim mikście. – Dla nas jest to coś nowego, ciekawego, ale też bardzo trudnego - wyznał mistrz olimpijski z Tokio, który otwarcie mówi o tematach trudnych, kontrowersyjnych, ale też przywołuje sporo anegdot ze swojego nie tylko sportowego życia.