O zvířatech jinak

by Pet Heroes z.s.

Pet Heroes přináší rozhovory o nevšedních tématech, které se jakkoli dotýkají domácích zvířat. Jako nezisková organizace se zasazují o lepší život pro zvířata už téměř deset let, a tak se rozhodli své působiště přenést i na vlny podcastů. Užijte si poslech a nezapomeňte zanechat lajk. Podcast vychází vždy na konci měsíce. V případě dotazů nás můžete kontaktovat na info@petheroes.cz

Podcast episodes

 • Season 1

 • Tomáš Nushart: Elektronické obojky by se neměly volně prodávat. Pozitivka je vhodná pro všechny.

  Tomáš Nushart: Elektronické obojky by se neměly volně prodávat. Pozitivka je vhodná pro všechny.

  S trenérem psů Tomášem Nushartem jsme se rozpovídali o tématech kolem tréninku psů. Tomáš je zastáncem tzv. force free tréninkových metod, o kterých říká, že jsou opravdu pro každého. Co si Tomáš myslí o elektronických obojcích? S jakými problémy k němu klienti nejčastěji přicházejí? A jak se vůbec člověk může stát trenérem psů? To vše v dnešní epizodě podcastu. Ptá se Soňa Schneiderová, odpovídá Tomáš Nushart.Užijte si poslech a nezapomeňte zanechat lajk. V případě dotazů k podcastu nás můžete kontaktovat na e-mail sona@petheroes.cz

 • Natálie ze Šmudliny: Díky TikToku chodí do útulku víc lidí. Sledují nás tam hlavně děti...

  Natálie ze Šmudliny: Díky TikToku chodí do útulku víc lidí. Sledují nás tam hlavně děti...

  Natálie je dobrovolnice v útulku u Šmudliny, kam poprvé zavítala ve svých 14 letech. Nejdřív chodila venčit psy, ale postupně se začala začleňovat do celého týmu útulku a nakonec se z ní stala spolu-správkyně jejich sociálních sítí. Hlavně TikToku a Instagramu, kde její videa sledují tisíce lidí. Co se v útulku díky sociálním sítím změnilo? Jaké má Natálie plány do budoucna? A jak se na její práci dívá okolí?

 • Eva Matejovičová: Rozárku jsme museli krmit přes žaludeční sondu. Všechny moje kočky mají handicap

  Eva Matejovičová: Rozárku jsme museli krmit přes žaludeční sondu. Všechny moje kočky mají handicap

  S dočasnou tetou Evou Matejovičovou jsme se pobavili o kočičce Rozárce, která měla nevšední handicap. Kvůli špatně vyvinutému cévnímu systému nemohla jíst normální cestou a bylo třeba ji krmit přes žaludeční sondu. Jak Eva zvládla péči o tak handicapovanou kočku? A je možné se připravit "na to nejhorší"? Ptá se Soňa Schneiderová, odpovídá Eva Matejovičová.

 • Kateřina Plačková: Že je zle poznáte, když pes přestane skákat na postel. Začátky jsem probrečela.

  Kateřina Plačková: Že je zle poznáte, když pes přestane skákat na postel. Začátky jsem probrečela.

  Se zvířecí fyzioterapeutkou Kateřinou Plačkovovou jsme se podívali na zub prevenci zdraví zvířat. Hlavně tedy z pohledu pohybového aparátu. Jak můžeme předejít problém u našich miláčků? Co je nejdůležitější pro zdravý vývoj štěňat? A měli bychom na fyzioterapie docházet i preventivně? To vše v březnovém podcastu O zvířatech jinak.Ptá se Soňa Schneiderová, odpovídá Kateřina Plačková z PhysioDog.

 • Kateřina Halfarová: Naučte se znát své hranice a říkat ne. Na pomoc zvířatům nemusíte být sami.

  Kateřina Halfarová: Naučte se znát své hranice a říkat ne. Na pomoc zvířatům nemusíte být sami.

  Psycholožka Kateřina Halfarová mluví v rámci speciálu k Pet Heroes Day (dni, kdy oslavujeme všechny zvířecí hrdiny) o syndromu vyhoření. Jak mu můžeme předcházet? A jde to vůbec? A co pro dobrovolníky a pracovníky mohou udělat neziskové organizace? To vše v únorovém podcastu O zvířatech jinak. Ptá se Soňa Schneiderová, odpovídá Mgr. Kateřina Halfarová LL.M.