#MSIDpodcast

by MSID

V rámci vize společnosti Moravskoslezské Investice a Development Vám přinášíme sérii podcastů. Našimi hosty jsou osobnosti, které ovlivňují rozvoj a image kraje. Investoři, podnikatelé, manažeři, známé osobnosti. Podcasty o úspěších, projektech, vizích a rozvoji razoviteho kraje.

Podcast episodes

 • Season 1

 • Dnes na pohodu s Petrem Birklenem

  Dnes na pohodu s Petrem Birklenem

  Dnes na pohodu s Petrem Birklenem, enviromentálním expertem, který se angažuje v několika rozvojových projektech v našem kraji, jako např. POHO 2030 nebo LIFE COALA. S Petrem jsme se bavili především o nově se rozjíždějícím projektu LIFE COALA, který se zaměřuje na řešení dopadů změny klimatu v našem Moravskoslezském kraji. Přiblížil nám jeho smysl a cíle, a taky jsme lehce nahlédli do zelenější budoucnosti kraje. #MSIDpodcast ve spolupráci se Sokolská33

 • Dnes na pohodu s Šimonem Michalčíkem

  Dnes na pohodu s Šimonem Michalčíkem

  Šimon Michalčík, student a zakladatel organizace Plant for the Planet v České republice. Bavili jsme se o jejich vizích, o tom jak mladí vnímají klimatické problémy a jestli program POHO 2030 může udržet mladé lidi v kraji. Šimon nám také prozradil jaká byla atmosféra na COP 26.

 • Dnes na pohodu s Petrou Vojtasikovou

  Dnes na pohodu s Petrou Vojtasikovou

  Petra Vojtasiková, česká architektka, která udělala pracuje stopu v Dánsku a podílí se na rozvoji pohornické krajiny v rámci programu POHO 2030. Dnes pro firmu MONSTRUM v Dánsku, která se specializuje na veřejný prostor a dětská hřiště. Bavili jsme se o projektu dolu Gabriela a také v čem jsou Dáni jiní než Češi.

 • Dnes na pohodu s Davidem Sventkem

  Dnes na pohodu s Davidem Sventkem

  David Sventek, předseda správní rady a majitel BeePartner. Jedná se o společnost, která se svými experty pracuje na regionálním rozvoji a strategických projektech. S Davidem jsme se bavili o tom jak evropské státy vnímají Moravskoslezský kraj, v čem je náš kraj silný a jakou vidí jeho budoucnost. Prozradil nám také ideální místo pro rybaření.

 • Dnes na pohodu s Petrem Koudelou

  Dnes na pohodu s Petrem Koudelou

  Petr Koudela, bývalý ředitel Dolní oblasti Vítkovice a nově šéf krajské společnosti Moravian-Silesian Tourism. Bavili jsme se o síle cestovního ruchu v Moravskoslezském kraji, o vedení DOV a jaké má vize ve své nové pozici. Prozradil nám také, jaké je to být čerstvým tatínkem.