89. Hoe de Sahel steeds meer in een uitzichtloos geopolitiek drijfzand belandt. Met Mirjam de Bruijn

GeopolitiekNu Podcast by Michel Michaloliákos & Rajeev Lachmipersad

Episode notes

De Sahel-regio raakt geopolitiek steeds meer ondergesneeuwd door de oorlog in Oekraïne, Trumps onnavolgbare politiek en de conflicten in het Midden-Oosten. Toch is meer aandacht voor de Sahel-regio broodnodig. Het behoort immers tot de achtertuin van Europa. Als geopolitiek microkosmos weerspiegelt de Sahel de grote geopolitieke veranderingen in de wereld, onder andere: Frankrijk verliest terrein en een agressief Rusland rukt op.

In deze aflevering behandelen wij deze geopolitieke microkosmos met Mirjam de Bruijn, hoogleraar Afrikanistiek. Wij zijn erg blij en trots dat Mirjam de Bruijn zich zal verbinden aan Haagsch Instituut GeopolitiekNu, en regio-updates over de Sahel zal schrijven en vaker langs zal komen in de podcast.

Link naar Voice for thoughts:

 ...  Read more
Keywords
sahelgeopolitieknupodcast sahelgeopolitiek sahelgeopolitiek afrikapodcast geopolitieknugeopolitiek podcastpodcast geopolitiekgeopolitiek Haagsch Instituut GeopolitiekNugeopolitieknu podcastMirjam de Bruijn