8SMIČKAST

by 8smička - zóna pro umění/ art zone

Humpolecká zóna pro umění 8smička hrdě vstupuje do éteru. Podcastový kanál vysílá zprávy z Humpolce do celého světa. Na jeho vlnách si ti, kteří to mají do 8smičky daleko, mohou na dálku projít spolu s kurátory výstavy nebo se naladit na uměleckou vlnu a zaposlouchat se do rozhovorů o umění s nejrůznějšími hosty.

Podcast episodes

 • Season 2

 • IN MARGINE: Rám, sokl, vitrína

  IN MARGINE: Rám, sokl, vitrína

  Výstava IN MARGINE představuje často opomíjené téma autorské adjustace a upozorňuje na umělecké zpracování rámů, soklů a vitrín. Výstavou vás provází kurátorka Emma Hanzlíková.

 • Volt-Age #S FRANTIŠKEM DAŇKEM

  Volt-Age #S FRANTIŠKEM DAŇKEM

  Speciální povídání umělců se sběratelem izolátorů a bleskojistek Františkem Daňkem. Rozhovor pro všechny elektrofajnšmekry s člověkem, který zasvětil svůj život elektrickému proudu.

 • Volt-Age

  Volt-Age

  Umělci provádí výstavou Volt-Age. Náš svět je elektrosvětem. Jen stěží si ho lze bez všudypřítomné, a přitom téměř neviditelné a neslyšitelné elektrické energie představit. Je tajemná, nepostradatelná, smrtelně nebezpečná i životně důležitá a začíná být i inteligentní. Projekt Volt-Age nabízí vhled do elektrizujícího světa magické energie prostřednictvím spolupráce skupiny umělců a dvou mimořádných sběratelů, kteří svůj život zasvětili elektrickému proudu. Úvod | Krištof Kintera - o výstavě, Františkovi Daňkovi a Kamilu Machyánovi a o kresbě vysokým napětím | Milan Guštar (18:58) | Richard Wiesner (26:18) | Lukáš Procházka (32:42) | Josef Frühauf (37:50)

 • NIC NENÍ PROBLÉM

  NIC NENÍ PROBLÉM

  Umělci David Böhm, Vladimir 518 a Jiří Franta vás provedou výstavou NIC NENÍ PROBLÉM. Tři negativní slova NIC NENÍ PROBLÉM, kterými se lidé paradoxně snaží navodit atmosféru bezstarostnosti. Tři autoři tvořící společně jednu kresbu. Tři týdny práce v bytech obyvatel Humpolce. Tři místnosti s lightboxy, naplněnými pohledy do cizích interiérů. Tři hlavy. Tři štětce. 16 kreseb.

 • Místa chvění: Zvuk jako médium

  Místa chvění: Zvuk jako médium

  Úvodní slovo kurátorů k výstavě Místa chvění: Zvuk jako médium. Výstava zkoumá prostřednictvím instalací šesti umělců a umělkyň z Polska, Německa, Rakouska a Česka možnosti a schopnosti zvuku formovat prostředí, transformovat prostor a ovlivňovat naše pocity v něm, nebo jej naopak dekonstruovat novými přístupy. V galerijním prostoru s určitými architektonickými prvky a materiály se můžeme díky naslouchání ocitat ve stále nových akustických situacích. Zvuk se kolem nás rozlévá na všechny strany, prolíná, vrací, odráží, houstne a ředí. S takovými kvalitami zvuk přestává být něčím, co zní proto, aby byl slyšen, ale naopak existuje sám o sobě a může se díky své čistotě, hlasitosti a charakteru stát nástrojem silné subjektivní i sdílené výpovědi o současném stavu světa.