BURLI | Coffee Shop în viața de ...

BURLI | Coffee Shop în viața de cuplu | să vorbim de vorbă | PODCAST 14

să vorbim de vorbă | PODCAST di Ion Andrei Puican & Oana Puican

Note sull'episodio

Am ieșit la o cafea. Anul trecut, înainte de sărbători. La BURLI – cafenea de specialitate. Alături de cuplul care deține cafeneaua, Valentina și Marius. O discuție degajată, cu o cafea bună, într-o atmosferă intimă, relaxată.

Am vorbit de vorbă despre curajul de a o lua de la început cu un business. De ce ai nevoie? Practic și emoțional; planul pe hârtie și imboldul motivațional. Ce sacrificii presupune un astfel de început. Cum să iei decizia potrivită?

Valentina și Marius ne-au împărtășit din experiența lor de a deschide o cafenea – care sunt pașii de urmat, ce ar fi bine să prevezi, cum să te pregătești, care e planul și la ce să te aștepți. Și am băut o cafea bună, firește, încheind cu seria noastră de 21 de întrebări-portret pentru ei.

| BURLI | Instagram |  ... 

Leggi dettagli