3. Vad tycker vi om mensappar? -...

3. Vad tycker vi om mensappar? - Natural Cycles, Clue, Daysy

Har du mens eller!? - Med Emelie och Elise por Har du mens eller!? - Med Emelie och Elise
T1 · E3
11 sept 2022
45:29

Notas del episodio

I detta avsnitt snackar Emelie och Elise mensappar!đŸ€ł Vilka anvĂ€nder de sjĂ€lva? Hur kan du anvĂ€nda olika appar beroende pĂ„ vad du har för avsikt med din fertilitet? Ni fĂ„r Ă€ven lyssna pĂ„ en rejĂ€l genomgĂ„ng av den enda godkĂ€nda appen för preventivmedel Natural Cycles! Plus deras egna erfarenheter och varför den inte Ă€r med i deras vardag lĂ€ngre đŸ€”

AnvÀnder du nÄgon mensapp? Hur anvÀnder du den och har den hjÀlp dig att förstÄ din menscykel? Skriv till oss pÄ mensnordarna@gmail.com och berÀtta!

LÀs mer om fertilitetstörstÄelse pÄ Emelies hemsida www.cykelklok.com och följ @cykelklok pÄ Instagram!

Du hittar Elise pÄ www.halsonojd.com om du vill veta mer om hormonella obalanser och kost och följ @halsonojd pÄ Instagram! Simple as that!

Artiklar nÀmnda i avsnittet:

https://www.theguardian.com/society/2018/jul/21/colossally-naive-backlash-birth-control-app

https://slate.com/technology/2018/09/fertility-apps-birth-control-evidence.html

Mer information om Read Your Body appen: https://www.readyourbody.info/

Song: LiQWYD - Coffee (Vlog No Copyright Music)

Music provided by Vlog No Copyright Music.

Video Link: https://youtu.be/7dr-iLW5dhA