Christine Wittusen og Vegard Olsen: - ´Hvordan takle ulikheter på jobb´
Lederutviklingspodden di Vegard Olsen
Note sull'episodio
Det er med stor glede vi i dag sparker i gang en ny sesong av Lederutviklingspodden og denne gang er det Vegard Olsen og Christine Wittusen som sammen utforsker temaet ´Hvordan takle ulikheter på jobb´.
Christine og Vegard har til sammen mer enn 25 års erfaring med team og lederutvikling og i denne episoden deler de verktøy, historier, eksempler og ulike tilnærminger til hvordan man kan utvikle seg som leder i møte med ulike typer mennesker på jobb.
- Når vi går på jobb tar vi ikke bare med CVen og arbeidserfaringene våre, men hele vår emosjonelle historie. Det er også en del av CVen vår, poengterer Christine.
Gjennom episoden reflekterer de over ulike verktøy som kan hjelpe oss å forstå oss selv og andre og dermed håndtere ulikheter på en best mulig måte.