Trenerzy Umysłu - Best Brain

por Bartłomiej Boral, Tobiasz Boral

Trenerzy Umysłu - Bracia Boral. Kim jesteśmy? Czy marzysz o tym, aby realnie pomóc Twojemu dziecku w nauce? Jeśli jesteś rodzicem zaangażowanym w rozwój swoich dzieci, to zapewne odpowiedź brzmi “tak”. Od wielu lat pomagamy dzieciom i dorosłym szybciej przyswajać wiedzę. Po sukcesach w Mistrzostwach Polski, pojechaliśmy jako pierwsi Polacy w historii na Mistrzostwa Świata Pamięci🏆, przywożąc stamtąd dwa medale i szóste miej ...   ...  Leer más

Episodios del podcast

 • Temporada 2

 • O Rodzicielstwie Bliskości: Stawianie Granic i Rozwój Dzieci - rozmowa z Agnieszką Pieniążek

  O Rodzicielstwie Bliskości: Stawianie Granic i Rozwój Dzieci - rozmowa z Agnieszką Pieniążek

  Zapisz się na Mistrzostwa Polski Pamięci już dziś! https://zapisy.mistrzostwa.bestbrain.pl/ Zapraszamy na nową odsłonę "Trenerów umysłu"-"Trenerzy umysłu. Rozmowy z Ekspertami." Nowy odcinek co dwa tygodnie! Zadbaj o swój umysł! 🎓 Skorzystaj z naszej autorskiej metodyki: https://bestbrain.education Zapisz się do newslettera! https://n.bestbrain.pl/newsletter Sprawdź naszą ofertę zajęć!👓 https://bestbrain.education/kurs-dla-dzieci/ Szukasz więcej eksperckiej wiedzy? - 🔔Zasubskrybuj nasz kanał - 👓Przeczytaj artykuły na naszym blogu: https://bestbrain.education/blog ✍Zapisz się na pierwszą lekcję! https://bestbrain.education O Rodzicielstwie Bliskości: Stawianie Granic i Rozwój Dzieci - rozmowa z Agnieszką Pieniążek W najnowszym odcinku „Trenerów Umysłu - Rozmowy z Ekspertami”, Tobiasz Boral rozmawia z Agnieszkę Pieniążek prostszym rodzicielstwie oraz rodzicielstwie bliskości. Ekspertka dzieli się swoją wiedzą na temat harmonijnego wychowania dzieci, które uwzględnia zarówno poczucie bliskości, jak i rozwój niezależności, czy budowanie kultury. Poruszają zagadnienia, jak stawiać granice pozostając w bliskości oraz jak pomóc dzieciom w rozwijaniu samodzielności. Dyskutują także o wyzwaniach związanych ze świadomym rodzicielstwem, włączając w to trudności i sukcesy. To rozmowa dla wszystkich rodziców pragnących lepiej zrozumieć dynamikę wychowania opartego na bliskości i zdrowym rozwoju dzieci.

 • Wpływ Treningu na Rozwój Emocjonalny i Umysłowy - rozmowa z Jakubem Kałkiem

  Wpływ Treningu na Rozwój Emocjonalny i Umysłowy - rozmowa z Jakubem Kałkiem

  Zapisz się na Mistrzostwa Polski Pamięci już dziś! https://zapisy.mistrzostwa.bestbrain.pl/ Zapraszamy na nową odsłonę "Trenerów umysłu"-"Trenerzy umysłu. Rozmowy z Ekspertami." Nowy odcinek co dwa tygodnie! Zadbaj o swój umysł! 🎓 Skorzystaj z naszej autorskiej metodyki: https://bestbrain.education Zapisz się do newslettera! https://n.bestbrain.pl/newsletter Sprawdź naszą ofertę zajęć!👓 https://bestbrain.education/kurs-dla-dzieci/ Szukasz więcej eksperckiej wiedzy? - 🔔Zasubskrybuj nasz kanał - 👓Przeczytaj artykuły na naszym blogu: https://bestbrain.education/blog ✍Zapisz się na pierwszą lekcję! https://bestbrain.education Wpływ Treningu na Rozwój Emocjonalny i Umysłowy - rozmowa z Jakubem Kałkiem W najnowszym odcinku "Trenerów Umysłu-Rozmowy z Ekspertami" Bartłomiej Boral gości Jakuba Kałka, trenera piłki nożnej, motoryki i trenera mentalnego. Dyskusja skupia się na wpływie sportu i treningu na rozwój umiejętności umysłowych i emocjonalnych u dzieci. Eksperci podkreślają wagę relacji oraz właściwego motywowania podczas rozwoju młodych talentów. Omawiają również kwestię wyboru odpowiedniego sportu dla dziecka oraz strategie radzenia sobie z porażką, zaznaczając istotę właściwego przykładu rodzica/trenera w procesie rozwoju.

 • Matematyka i Sekrety Skutecznego Wsparcia Dziecka w Nauce - rozmowa z Olą Jakubczak

  Matematyka i Sekrety Skutecznego Wsparcia Dziecka w Nauce - rozmowa z Olą Jakubczak

  Zapisz się na Mistrzostwa Polski Pamięci już dziś! https://zapisy.mistrzostwa.bestbrain.pl/ Zapraszamy na nową odsłonę "Trenerów umysłu"-"Trenerzy umysłu. Rozmowy z Ekspertami." Nowy odcinek co dwa tygodnie! Zadbaj o swój umysł! 🎓 Skorzystaj z naszej autorskiej metodyki: https://bestbrain.education Zapisz się do newslettera! https://n.bestbrain.pl/newsletter Sprawdź naszą ofertę zajęć!👓 https://bestbrain.education/kurs-dla-dzieci/ Szukasz więcej eksperckiej wiedzy? - 🔔Zasubskrybuj nasz kanał - 👓Przeczytaj artykuły na naszym blogu: https://bestbrain.education/blog ✍Zapisz się na pierwszą lekcję! https://bestbrain.education Matematyka i Sekrety Skutecznego Wsparcia Dziecka w Nauce - rozmowa z Olą Jakubczak https://www.instagram.com/przestrzen_pozytywnej_edukacji?igsh=dnYzdHo2ajJ3dGo2 W najnowszym odcinku "Trenerów Umysłu - Rozmowy z Ekspertami" Tobiasz Boral zasiądzie do rozmowy z Olą Jakubczyk, nauczycielką matematyki. Eksperci zgłębią, jakie kluczowe umiejętności rozwija nauka matematyki oraz przeanalizują wyzwania edukacyjne, takie jak praktyczne zastosowanie teorii oraz presje związaną z ocenami. Spojrzą krytycznie na obecne struktury polskiego systemu edukacji i sposoby oceniania, eksplorując zarówno jego mocne, jak i słabe strony. Ponadto skupią się na roli wyznaczania celów w procesie nauki oraz na znaczeniu doceniania własnych osiągnięć, poczucia własnej wartości i poczucia sprawczości.

 • Bezpieczna Przestrzeń Rozwoju i Samoregulacja Dziecka -rozmowa z Agnieszką Stążką Gawrysiak

  Bezpieczna Przestrzeń Rozwoju i Samoregulacja Dziecka -rozmowa z Agnieszką Stążką Gawrysiak

  Zapisz się na Mistrzostwa Polski Pamięci już dziś! https://zapisy.mistrzostwa.bestbrain.pl/ Zapraszamy na nową odsłonę "Trenerów umysłu"-"Trenerzy umysłu. Rozmowy z Ekspertami." Nowy odcinek co dwa tygodnie! Zadbaj o swój umysł! 🎓 Skorzystaj z naszej autorskiej metodyki: https://bestbrain.education Zapisz się do newslettera! https://n.bestbrain.pl/newsletter Sprawdź naszą ofertę zajęć!👓 https://bestbrain.education/kurs-dla-dzieci/ Szukasz więcej eksperckiej wiedzy? - 🔔Zasubskrybuj nasz kanał - 👓Przeczytaj artykuły na naszym blogu: https://bestbrain.education/blog ✍Zapisz się na pierwszą lekcję! https://bestbrain.education Bezpieczna Przestrzeń Rozwoju i Samoregulacja Dziecka -rozmowa z Agnieszką Stążką Gawrysiak https://www.instagram.com/dylematki?igsh=bzZvZHcyNjZycWVn W najnowszym odcinku "Trenerów Umysłu - Rozmowy z Ekspertami", Bartłomiej Boral zaprasza do rozmowy Agnieszkę Stążkę Gawrysiak, autorkę książki o selfregulation oraz coachkę interwencyjną. Eksperci skupiają się na temacie właściwego wspierania dziecka w procesie edukacji. Omawiają tworzenie bezpiecznej, wspierającej przestrzeni do rozwoju dziecka oraz budowanie poczucia własnej wartości i pozytywne wzmocnienie. Rozmawiają również o kluczowej roli samoregulacji i relacji między rodzicami a dzieckiem, jak i dzieckiem a nauczycielem w kontekście pełnego rozwoju jednostki. To inspirujące spotkanie dla wszystkich, którzy pragną lepiej zrozumieć, jak wspierać dzieci w ich drodze ku samodzielnemu uczeniu się i rozwojowi osobistemu.

 • Sekrety Treningu Pamięci: Rady od Mistrzyni Polski - rozmowa z Martyną Ekert

  Sekrety Treningu Pamięci: Rady od Mistrzyni Polski - rozmowa z Martyną Ekert

  Zapisz się na Mistrzostwa Polski Pamięci już dziś! https://zapisy.mistrzostwa.bestbrain.pl/ Zapraszamy na nową odsłonę "Trenerów umysłu"-"Trenerzy umysłu. Rozmowy z Ekspertami." Nowy odcinek co dwa tygodnie! Zadbaj o swój umysł! 🎓 Skorzystaj z naszej autorskiej metodyki: https://bestbrain.education Zapisz się do newslettera! https://n.bestbrain.pl/newsletter Sprawdź naszą ofertę zajęć!👓 https://bestbrain.education/kurs-dla-dzieci/ Szukasz więcej eksperckiej wiedzy? - 🔔Zasubskrybuj nasz kanał - 👓Przeczytaj artykuły na naszym blogu: https://bestbrain.education/blog ✍Zapisz się na pierwszą lekcję! https://bestbrain.education Sekrety Treningu Pamięci: Rady od Mistrzyni Polski - rozmowa z Martyną Ekert W najnowszym odcinku "Trenerzy Umysłu - Rozmowy z Ekspertami", Tobiasz Boral spotyka się z Martyną Ekert, obecną Mistrzynią Polski w szybkim zapamiętywaniu, doświadczoną trenerką rozwoju umysłowego oraz certyfikowaną trenerką Best Brain. W trakcie dyskusji eksperci analizują, jak trening pamięci wpływa na nasze zapamiętywanie oraz jak efektywnie trenować. Martyna Ekert dzieli się swoimi doświadczeniami z Mistrzostw Polski Pamięci oraz analizuje, czy warto wziąć w nich udział. Ponadto poruszają kwestie metodyki treningu pamięci oraz problemów edukacyjnych, oferując praktyczne wskazówki oparte na swoim wieloletnim doświadczeniu w nauce dzieci i dorosłych. Jeśli interesuje cię rozwój pamięci i techniki zapamiętywania, ten odcinek z pewnością zapewni ci mnóstwo cennych informacji i inspiracji.