Episodios del podcast

 • Strašný film + dobrý rum = super zážitek! | Rozhovor o ujetém festivalu Naruby a rumovém kině Balt

  Strašný film + dobrý rum = super zážitek! | Rozhovor o ujetém festivalu Naruby a rumovém kině Balt

  Lamagedon, Velocipastor, Vraždící gauč, Vraždící kolotoč, ale i kultovky jako The Room nebo Svatba Jiřího Káry. Kluci z kina Balt a festivalu Naruby jdou proti proudu. V kulisách pitevny, kostela nebo krypty se nebojí pouštět ty nejhorší filmy, které za poslední půlstoletí vznikly. Věří totiž v jednoduchou rovnici, kdy jakýkoli brak notně vylepší vhodně vybraný panák. O tom, kde na ty nejvybranější filmové delikatesy chodí, proč má vůbec smysl je vidět nebo roztomilých komentářích, které jejich trailery na našem kanále tradičně vyprovokují, jsme si povídali s Davidem Paškevičem.

 • Furiosa: Sága Šíleného Maxe dostává epický přírůstek | Recenze do uší

  Furiosa: Sága Šíleného Maxe dostává epický přírůstek | Recenze do uší

  Zběsilou cestu George Miller chystal už od devadesátých let, díky patáliím v produkčním pekle nás ale tahle vysokooktanová cesta tam a zase zpátky ohromila až v roce 2015. Během těch mnoha let, kdy se čtyřku Šíleného Maxe nedařilo dostat před kamery, měl režisér alespoň příležitost pilovat příběhové pozadí jednotlivých postav. Prequel o bojovnici Furiose, která se dočkala asi největší péče a která si na úkor titulního hrdiny celý film ukradla pro sebe, měl původně vzniknout současně se Zběsilou cestou. Nakonec ale s burácením vjíždí do kin až nyní.

 • Nicolas Cage jako Spider-Man, návrat do Kanclu a velký tržební špatný | Total Week #20/24

  Nicolas Cage jako Spider-Man, návrat do Kanclu a velký tržební špatný | Total Week #20/24

  Máme tu dvacátý víkend tohoto roku a dvacáté shrnutí toho nejzajímavějšího, co se ve světě obrazovek a stříbrného plátna děje. Nicolas Cage si odbyde televizní premiéru v hraném seriálu o noirovém Spider-Manovi, vrátíme se zpátky do Kanclu, Vin Diesel si, asi jen pro sebe, natáčí čtyřku Riddicka a v Cannes propukl 77. ročník tamního filmového festivalu. A bleskově z dalších zpráv: Amazon Prime chystá pokračování své nedávné bitkařské komedie Hrozba Smrti neboli Roadhouse s Jakem Gyllenhaalem; britský hračička Edgar Wright krouží kolem nové adaptace sexy vesmírné lovkyně Barbarelly se Sydney Sweeney; a Fantastická čtyřka obsadila záporáka, padoucha Galaktuse si totiž zahraje britský herec Ralph Ineson, známý svým hlubokým hlasem. Přejeme hezký víkend a hezký poslech.

 • Jak naučit děti chodit do kina a zaujmout nejmladší diváky? | Rozhovor s ředitelkami Zlín Film Festivalu

  Jak naučit děti chodit do kina a zaujmout nejmladší diváky? | Rozhovor s ředitelkami Zlín Film Festivalu

  Zlín Film Festival je mezinárodní festival filmů pro děti a mládež, nejstarší svého druhu na světě. Svým rozsahem, historií a tradicí nemá v mezinárodním měřítku obdoby. Každoročně uvádí téměř 300 filmů z téměř 50 zemí, které doprovází filmové delegace z celého světa. Jak se tvorba pro dost možná nejnáročnější existující publikum vyvíjí? Daří se organizátorům vychovávat ke kinozážitkům mladé diváky, nebo je v době TikToku, sociálních sítí a streamovacích služeb nemožné upoutat a udržet jejich pozornost? Jak se vyvíjí využití kinematografie ve školství? A jaká náročná je výzva pořádat festival s více než šedesátiletou tradicí, který je tak pevně prorostlý se svým městem a jeho komunitou? O tom jsme si povídali hned s dvěma důležitými dámami festivalu, Markétou Pášmovou a Jaroslavou Záhorovou.

 • Nový Pán prstenů, Robin Hughd Jackman a Bella znovu upírkou | Total Week #19/24

  Nový Pán prstenů, Robin Hughd Jackman a Bella znovu upírkou | Total Week #19/24

  Tradičně vás zdravíme z libereckého Anifilmu, kde si na chvíli od animace a geniálních VR filmů odskočíme k tradičnímu shrnutí toho nejzásadnějšího, co nám filmový svět v posledním týdnu přinesl. Tentokrát je to samý paradox. Pán prstenů se vrací na plátna, v málokom toale vyvolává upřímnou radost a těšení se. Kirsten Stewart si znovu zahraje upírku, ale v projektu, který zní velmi slibně. Dočkáme se milionté adaptace Robina Hooda, ale v projektu, který zní podobně slibně. Jared Leto se chystá před kamery v trojce Tronu, ale aspoň se vrací i Jeff Bridges. Kaskadér v kinech... propadl, haha, ale scénář dvojky je už stejně napsaný. K tomu všemu si doporučíme zvířecí dvojboj, jeden o opicích, druhý o bobrech, a také se musíme bohužel rozloučit s jednou hereckou legendou. Je toho dost, tak pojďme na to.