İklim Kafe Konuşmaları

por İstanbul Politikalar Merkezi

İklim Kafe Konuşmaları'nda iklim değişikliğiyle ilgili çeşitli konuları, politikadan atmosfer bilimlerine, ekonomiden psikolojiye kadar disiplinler arası bir ortamda tartışmak üzere bir araya geliyoruz. İklim Kafe Konuşmaları serisini buradan dinleyebilirsiniz.

Episodios del podcast

 • Temporada 1

 • İklim Kafe Konuşmaları 26: ''Kapitalizmin Varoluşsal Krizi:İklim Yıkımı,Teknolojik Dönüşüm ve Eşitsizlikler''

  İklim Kafe Konuşmaları 26: ''Kapitalizmin Varoluşsal Krizi:İklim Yıkımı,Teknolojik Dönüşüm ve Eşitsizlikler''

  İklim Kafe Konuşmaları İPM Karaköy'de devam ediyor! İklim değişikliği alanında çalışan araştırmacı ve akademisyenleri bir araya getirdiğimiz İklim Kafe Konuşmaları’nın yirmialtıncısı "Kapitalizmin Varoluşsal Krizi: İklim Yıkımı, Teknolojik Dönüşüm ve Eşitsizlikler'' 23 Ocak'ta Ümit Şahin’in moderatörlüğünde Prof. Dr. Haluk Levent ile gerçekleşti.

 • İklim Kafe Konuşmaları 25 - İklim Değişikliğini Önlemek İçin Nasıl Bir Hukuk Düzeni?

  İklim Kafe Konuşmaları 25 - İklim Değişikliğini Önlemek İçin Nasıl Bir Hukuk Düzeni?

  İklim Kafe Konuşmaları İPM Karaköy'de devam ediyor! İklim değişikliği alanında çalışan araştırmacı ve akademisyenleri bir araya getirdiğimiz İklim Kafe Konuşmaları’nın yirmibeşincisi " İklim Değişikliğini Önlemek İçin Nasıl Bir Hukuk Düzeni?'' 17 Ekim`de Ümit Şahin’in moderatörlüğünde Dr. Serkan Köybaşı ile gerçekleşti.

 • İklim Kafe Konuşmaları 22 - Değişen İklimde Kış Turizmi: Kayak Merkezlerinde Neden Kar Yok?

  İklim Kafe Konuşmaları 22 - Değişen İklimde Kış Turizmi: Kayak Merkezlerinde Neden Kar Yok?

  İklim Kafe Konuşmaları canlı olarak İPM Karaköy'de devam ediyor! İklim değişikliği alanında çalışan araştırmacı ve akademisyenleri bir araya getirdiğimiz İklim Kafe Konuşmaları’nın yirmiikincisi "Değişen İklimde Kış Turizmi: Kayak Merkezlerinde Neden Kar Yok?" 18 Ocak'ta Ümit Şahin’in moderatörlüğünde Cenk Demiroğlu ile gerçekleşti.

 • İklim Kafe Konuşmaları 21 - İklim Kriziyle Mücadelede Çevreye Duyarlı Teknolojilerin Kullanımı ve Transferi

  İklim Kafe Konuşmaları 21 - İklim Kriziyle Mücadelede Çevreye Duyarlı Teknolojilerin Kullanımı ve Transferi

  İklim Kafe Konuşmaları çevrimiçi webinar üzerinden devam ediyor! İklim değişikliği alanında çalışan araştırmacı ve akademisyenleri bir araya getirdiğimiz İklim Kafe Konuşmaları’nın yirmibirincisi "İklim Kriziyle Mücadelede Çevreye Duyarlı Teknolojilerin Kullanımı ve Transferi" 26 Ekim'de Ümit Şahin’in moderatörlüğünde Ezgi Ediboğlu Sakowsky ile gerçekleşti.

 • İklim Kafe Konuşmaları 20 - Kömürün Politik Ekonomisi ve Türkiye’nin Kömürden Çıkış Sürecinde Ekolojik Hak Mücadelelerinin Rolü

  İklim Kafe Konuşmaları 20 - Kömürün Politik Ekonomisi ve Türkiye’nin Kömürden Çıkış Sürecinde Ekolojik Hak Mücadelelerinin Rolü

  İklim Kafe Konuşmaları çevrimiçi webinar üzerinden devam ediyor! İklim değişikliği alanında çalışan araştırmacı ve akademisyenleri bir araya getirdiğimiz İklim Kafe Konuşmaları’nın yirmincisi ''Kömürün Politik Ekonomisi ve Türkiye’nin Kömürden Çıkış Sürecinde Ekolojik Hak Mücadelelerinin Rolü” 1 Haziran'da Ümit Şahin’in moderatörlüğünde Ceren Ayas ile gerçekleşti.