De Noordzee in Beweging

De Noordzee in Beweging

por Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO)
Temporada 1
Transities op de Noordzee – Voedseltransitie met Caroline Verwijs van Krijn Verwijs Yerseke B.V.
In deze 4e aflevering van de podcast van de CoP Noordzee spreken we met Caroline Verwijs. Zij is directeur bij Krijn Verwijs Yerseke B.V. Sinds 1880 gespecialiseerd in het kweken van oesters en mosselen. Nog weer later werden schaaldieren zoals kreeften en garnalen aan het assortiment toegevoegd. Sinds vorig jaar verwerkt het bedrijf ook verse vis. De verwerking van schelpdieren vindt plaats in Yerseke, direct gelegen aan de Oosterschelde, wat de Zeeuwse schelpdieren uniek maakt.
Transities op de Noordzee – Natuurtransitie met Christiaan van Sluis van Stichting De Noordzee
In deze 3e aflevering van de podcast van de CoP Noordzee spreken we met Christiaan van Sluis. Hij is senior projectleider en marien ecoloog bij Stichting De Noordzee, hij werkt aan het programma De Rijke Noordzee en aan Natuurversterking Noordzee. Hij houdt zich bezig met actief natuurherstel in de Noordzee. Dit is nodig, want de staat van de natuur van de Noordzee is niet goed en gaat nog steeds verder achteruit. De biodiversiteit verarmt door invloeden van de mens. De CoP Noordzee heeft geholpen met het creëren van onderling begrip en het spreken van dezelfde taal met de offshore windsector waardoor er samenwerkingen zijn gestart.
Transities op de Noordzee – Energietransitie met Brigitte Vlaswinkel van Oceans of Energy
In deze 2e aflevering van de podcast van de CoP Noordzee spreken we met Brigitte Vlaswinkel, hoofd ecologie en duurzaamheid bij Oceans of Energy. Oceans of Energy ontwikkelt drijvende zonneparken op zee die passen tussen de windturbines. Ze doen ook veel impactstudies rondom de interactie van zon op zee en het mariene ecosysteem en streven ernaar om negatieve impact te minimaliseren en positieve impact te maximaliseren. Met deze innovatieve wijze van energie opwekken werkt Oceans of Energy mee aan een Duurzame Blauwe Economie. Link naar ons platform.
Transities op de Noordzee - met Erwin Coolen van de ECHT groep
In deze 1e aflevering van de podcast van de CoP Noordzee spreken we met Erwin Coolen, oprichter van de ECHT groep. Erwin is al 30 jaar werkzaam in de energiesector en maakt ook deel uit van de Board of Support van de community en alliantie coördinator van SDG14. Hij is een echte verbinder en aanjager van de duurzame blauwe economie. Link naar ons platform.