Sotsiaalhääling

by Sotsiaalhaaling

Sotsiaalhääling on sotsiaalvaldkonnast kõnelev podcast info ja ideede ammutamiseks tulevaste ja praeguste sotsiaalvaldkonna töötajate, kuid ka laiemalt kõigile, kes sotsiaalvaldkonna vastu huvi tunnevad. Saate külalisteks on erineva taustaga põnevad ja inspireerivaid inimesed, kellega koos arutleda sotsiaalvaldkonna arengute ja võimaluste üle. Eelkõige on eesmärk tekitada lahendustele ja inspiratsioonile orienteeritud arutelus ...   ...  Read more

Podcast episodes

 • Season 2

 • #7 Daniel Kotsjuba - kasutajasõbralikest teenustest ja innovatsioonist

  #7 Daniel Kotsjuba - kasutajasõbralikest teenustest ja innovatsioonist

  Selle Sotsiaalhäälingu episoodi külaliseks on Daniel Kotsjuba. Daniel on disainer, kelle missioon on muuta Eesti avalikud teenused kasutajasõbralikumaks ja inimkesksemaks. Saates räägime sellest mis on teenuse disain, mis teeb ühe teenuse kasutajasõbralikuks ja miks peaks üldse teenuseid disainima. Sotsiaalhäälingut toetatakse Euroopa Liidu Sotsiaalfoni meetmetest "Tööturul osalemist toetavad hoolekandeteenused".

 • #6 Sotsiaalhäälingu avalik salvestus: Kairiin Nuudi ja Meeli Tuubel - Tööõnnest

  #6 Sotsiaalhäälingu avalik salvestus: Kairiin Nuudi ja Meeli Tuubel - Tööõnnest

  Sotsiaalhääling on puhkuselt tagasi ja alustab enda teise hooajaga. Meie kuues episood on hoopis erilisem . 14. septembril tähistas meie hea koostööpartner Ajakiri Sotsiaaltöö 25. sünnipäeva! Täitunud veerandsaja aasta puhul salvestasime esmakordselt avalikult ESTA podcasti Sotsiaalhäälingu episoodi, kus mõtiskleme koos Kairiin Nuudiga Sotsialtöö ajakirjast ning Meeli Tuubeliga Sotsiaalministeeriumi hoolekande osakonnast tööõnne üle. Sotsiaalhäälingut toetatakse Euroopa Liidu Sotsiaalfoni meetmetest "Tööturul osalemist toetavad hoolekandeteenused".

 • Season 1

 • #5 Helena Väljaste - teadvelolekust kui tõenduspõhisest tööriistast

  #5 Helena Väljaste - teadvelolekust kui tõenduspõhisest tööriistast

  Viiendaks Sotsiaalhäälingu külaliseks on psühholoog ja sertifitseeritud teadveloleku õpetaja Helena Väljaste. Helenal on 10-aastane kogemus teadveloleku ja (enese)hoolivuse praktikate rakendamisest. Ta on öelnud, et see on justkui lõhn, mis on imbunud tema elukanga kiududesse. Saates rääkisime, mis on teadvelolek, milline on teadveloleku praktikate tõenduspõhisus ja miks peaks teadveloleku praktikad kuuluma iga sotsiaalala töötaja (ja tegelikult kõikide inimeste) tööriistakasti. Teadveloleku kohta saab rohkem uurida: www.vaikuseminutid.ee Head kuulamist!🤍

 • #3 Inga Karton - Motiveerimisest klienditöös

  #3 Inga Karton - Motiveerimisest klienditöös

  Kolmanda episoodi külaliseks on Inga Karton, kes on õppejõud, psühholoog ning kirglik motiveeriva intervjueerimise (MI) eestvedaja ja koolitaja. Saates räägime Ingaga kuidas inimesi motiveerida, millised on MI elemendid ja kuidas on võimalik käitumises muutust esile kutsuda. Samuti jagab Inga nippe, mida kindlasti mitte nõustamises teha. Sotsiaalhäälingut toetatakse Euroopa Liidu Sotsiaalfoni meetmetest "Tööturul osalemist toetavad hoolekandeteenused".

 • #4 Dagmar Narusson - Avatud dialoogist

  #4 Dagmar Narusson - Avatud dialoogist

  Neljanda episoodi külaliseks on Dagmar Narusson, kes on avatud dialoogi tutvustaja ja praktik, taastumise mõtteviisi kandja, vaimse tervise teemadega tegeleja, „Lootuse hoidjale“ raamatu autor, suhtlemistreener, kogukondade arendusest inspireeritu, Lisaks Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi kogukonnatöö lektor ja sotsiaalse innovatsiooni teadur, sotsioloogia doktor. Saates tutvustas Dagmar avatud dialoogi. Rääkisime kuidas on avatud dialoog alguse saanud, kus on see kasutusel ning millised on selle võimalused laiemalt.